Poznaj swoją kawową naturę – rozwiąż psychotest!

Opublikowano 03.09.2015

PSYCHOTEST

1. Rano…

A) Z trudnością otwierasz oczy i w Twojej głowie pobrzmiewa tylko jedno: kawa, kawa, czarna kawa!

B) Myślisz: „Jeszcze 5 minut…” i okazuje się, że minęło 20! Masz czas tylko na dwa łyki kawy i biegiem do pracy.

C) Masz wszystko idealnie zorganizowane! W kuchni czeka filiżanka aromatycznej kawy z dodatkiem mleka i dzisiejsza gazeta. Mąż/partner dobrze zna swoje obowiązki ;).

D) Wstajesz jeszcze przed budzikiem! Śpiewasz głośno pod prysznicem, a potem delektujesz się kawą z duuuuuużą ilością mleka.

E) Wstajesz pełna energii i chęci do działania! Przed wyjściem z domu mówisz do siebie z uśmiechem: „To będzie dobry dzień” i zabierasz ze sobą kawę w termicznym kubku.

2. Które z poniższych stwierdzeń najlepiej do Ciebie pasuje:

A) Nie lubisz owijania w bawełnę. W życiu liczy się dla Ciebie konkret! Jesteś asertywna i przebojowa – świat leży u Twych stóp.

B) Ostra z Ciebie babka! Nie dajesz sobie w kaszę dmuchać, jednak, kiedy trzeba – jesteś jak do rany przyłóż.

C) Od czasu do czasu lubisz pobujać w obłokach, ale też mocno stąpasz po ziemi. Jesteś spontaniczna i ciągle zaskakujesz bliskich nowymi pomysłami, które z pasją realizujesz.

D) Delikatna, wrażliwa romantyczka. Księcia na białym koniu już masz, więc możesz spokojnie cieszyć się każdą chwilą, nie spoglądając nerwowo w lusterko ;). Lubisz ludzi! Jesteś energiczna i masz duże grono sprawdzonych przyjaciół.

E) Patrzysz na świat przez różowe okulary! Każdą sytuację potrafisz obrócić na swoją korzyść. Masz duże poczucie humoru i mnóstwo energii, którą zarażasz innych.

3. Nie wyobrażasz sobie swojej szafy bez:

A) Małej czarnej – bo cenisz sobie ponadczasową elegancję.

B) Białej koszuli! To totalny must have!

C) Skórzanej kurtki, która dodaje pazura każdej stylizacji.

D) Koszulki z zabawnym napisem! Modą trzeba się bawić.

E) Białego i czarnego t-shirta – nigdy nie wychodzą z mody.

4. Kawę zazwyczaj pijesz w:

A) W wielkim kubku! Musi być przecież wystarczająco dużo miejsca na duuużo mleka.

B) Nie przywiązujesz do tego wagi. Liczy się tylko kawa i jej smak.

C) Jak to w czym? W filiżance do espresso!

D) W kwiecistym kubku.

E) W wysokiej szklance.

5. W Twoim mieszkaniu przeważa:

A) Czerń! Jest elegancka i dobrze komponuje się z innymi kolorami. Zresztą, co poradzić – kolor ten kojarzy Ci się przecież z ukochaną małą czarną ;).

B) Czerń z odrobinką bieli. Ciemne kolory mniej się brudzą, a Ty nie jesteś fanką domowych porządków ;).

C) Kolorystyczna równowaga! Najchętniej kupujesz białe i czarne dodatki – takie zestawienia nigdy nie wychodzą z mody.

D) Biel! Wyznajesz zasadę: im jaśniej, tym lepiej!

E) Biel! Bo dzięki niej wnętrza są czyste, jasne i barwa ta wprawia Cię w dobry nastrój. Czasem skusisz się na jakieś czarne akcesoria, ale muszą być naprawdę wyjątkowe.

6. Z natury jesteś:

A) Sroką! Kochasz świecidełka. Masz już niezłą kolekcję. Dzięki temu każda Twoja stylizacja jest po prostu zjawiskowa.

B) Wielbicielką imprez wszelakich! Taniec do upadłego to Twój żywioł.

C) Domatorką! Uwielbiasz dekorować swoje mieszkanie, piec i gotować dla najbliższych.

D) Marzycielką! Bujanie w obłokach sprawia Ci wielką przyjemność.

E) Sentymentalna! Twoje mieszkanie ozdobione jest zdjęciami z różnych etapów życia, a pod łóżkiem masz pudełko ze skarbami z przeszłości.

 

JAKICH ODPOWIEDZI ZAZNACZYŁAŚ NAJWIĘCEJ?SPRAWDŹ I POZNAJ SWÓJ TYP!

 

A. Dama z espresso

Jesteś jak mocne espresso! Silna, wyrazista, intensywna. Nikt nie przechodzi obok Ciebie obojętnie. Przykładasz wielką wagę do wyglądu – nie pozwalasz sobie na wyjście z domu bez makijażu i eleganckiego ubrania. Osiągnęłaś mistrzostwo w bieganiu na szpilkach. Sztuka to Twój konik! Często chodzisz na wernisaże, do teatru i filharmonii. Nie wyobrażasz sobie swojej szafy bez małej czarnej i poranka bez kawowego kopa w postaci filiżanki espresso.

 

B. Piratka codzienności

Żyjesz w ciągłym biegu. Nie lubisz dostosowywać się do innych, bo to zwykle Ty ustalasz zasady. Jesteś dziewczyną z pazurem, która nie wyobraża sobie dnia bez czarnej kawy i ostrej muzyki. Czasem skusisz się na odrobinę mleka, ale oznacza to, że wpadłaś w melancholijny nastrój i będziesz potrzebować spotkania w babskim gronie. Strojem podkreślasz swoją osobowość, dlatego w Twojej szafie nie może zabraknąć skórzanej kurtki i czarnych wygodnych butów.

 

C. Madame optymistka

Patrzysz na świat przez różowe okulary. Jesteś zagorzałą fanką kawy z mlekiem. Trudno namówić Cię na czarną, bo po prostu kochasz mleczno-kawowe napoje! Swój pozytywny stosunek do świata wyrażasz nawet poprzez ubranie i rzeczy, które kupujesz do domu. Kierujesz się jedną zasadą: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Wielką frajdę sprawia Ci dekorowanie, wyszukiwanie ciekawych akcesoriów oraz pieczenie – nikt nie robi lepszego sernika niż Ty!

 

D. Królewna Śnieżka

Jesteś chodzącą delikatnością! Tylko raz skusiłaś się na espresso, by przekonać się, że jest dla Ciebie zdecydowanie za mocne. Kochasz kawę, ale nie potrafisz obejść się bez mleka. Musi być go naprawdę dużo, dlatego zwykle popijasz swój ulubiony napój z wielkiego kubka. Twoją wrażliwość i zamiłowanie do bieli widać też w Twoim mieszkaniu. Lubisz otaczać się akcesoriami, które mają w sobie designerski smaczek, np. w postaci zabawnego napisu rozbrajającego najbliższych.

 

E. Biało-czarna pani

W Twoim życiu liczy się równowaga! Widać to nawet w kawie, jaką pijesz. Jej smak musi być idealnie zbalansowany – jednocześnie wyrazisty i delikatny. Nie potrafisz więc odmówić sobie czarnego napoju z dodatkiem mleka. Tak naprawdę mogłyby dla Ciebie istnieć tylko dwa kolory: biały i czarny. Są ponadczasowe i świetnie się ze sobą komponują. Jesteś zwolenniczką minimalizmu, ale jednego nie możesz sobie odmówić  – wywoływania zdjęć! Oczywiście czarno-białych.

 

Komentarzy: 1. Dodaj również swoją opinię na ten temat.
Dodaj komentarz

Komentarze