PO CZYM POZNAĆ NAJLEPSZY SKLEP Z KAWĄ?

Opublikowano 08.04.2015

Dobry sklep z kawą to taki, który najpierw poczujesz, potem zobaczysz. Po czym jeszcze poznać profesjonalny sklep z kawą? Przeczytaj na blogu Radość Odkrywania.

Klimatycznie urządzone wnętrze i unoszący się wokół aromat kawy, któremu nie sposób się oprzeć – sklep z kawą to miejsce niezwykłe. Skąd jednak mieć pewność, że trafiliśmy do takiego z prawdziwego zdarzenia? Najpierw to poczujesz, dopiero potem zobaczysz…

Sklep z kawą to eleganckie, a jednocześnie przyjazne miejsce, w którym czas zwalnia, a wszystkie zmysły otula jeden zapach –prawdziwej, świeżej, aromatycznej kawy. Półki zapełnione są woreczkami, pudełkami, puszkami i słoikami z ziarnami kawowca, dzięki temu mamy wrażenie, jakby do sklepu przeniesiono kawałeczek Etiopii – ojczyzny kawy.

JAKOŚĆ, NIE ILOŚĆ

Dobry sklep oferuje wyłącznie starannie wyselekcjonowane kawy. Liczy się jakość, a nie ilość sprzedawanych odmian ziaren. Wśród licznych gatunków kawowców jedynie cztery produkują nasiona zdatne do spożycia, są to: Arabika, Robusta, Liberika i jej odmiana. Z nich powstają najlepsze na świecie kawy.

Dobry sklep z kawą gwarantuje wysoką jakość nasion, dzięki temu, że kupuje je od sprawdzonych dostawców lub bezpośrednio od producentów. Szczególnym przykładem kawy, której nie kupimy w zwykłym sklepie, jest Kopi Luwak – przeznaczona dla prawdziwych smakoszy tego napoju. Na rynek światowy dystrybuowanych jest rocznie tylko 500 kilogramów tej kawy Uważajmy więc przy zakupie, na półkach w marketach możemy znaleźć podróbki Kopi Luwak, jedynie w sklepie z kawą możemy mieć pewność, że kupimy oryginalne ziarna.

Sklepy z kawą

ZAWSZE ŚWIEŻO

Tym, co charakteryzuje sklep z kawami i przyciąga do niego klientów, jest świeżość oferowanych produktów. Świeża kawa smakuje i pachnie inaczej niż ta, która leży miesiącami w plastikowym opakowaniu Sklepy z kawą oferują nasiona kawy w całości lub zmielone. Ziarna mielone są nie rzadziej niż raz w miesiącu lub tuż przed ich sprzedażą – na życzenie klienta. Gwarantuje to ich niepowtarzalny smak i aromat. W sklepie z kawą możemy również zdecydować, czy ziarna mają być zmielone drobno, czy nieco grubiej.

POMOC PRZY WYBORZE

Przy wyborze najlepszej dla nas kawy, w profesjonalnym sklepie zawsze możemy liczyć na pomoc sprzedawcy, który dobierze smak ziaren do naszych preferencji. Doświadczony znawca kawy będzie nieoceniony również  przy tworzeniu autorskich mieszanek kaw. Najczęściej dodaje się Robustę do Arabiki, w różnych proporcjach, ale w sklepie możemy łączyć wszystkie gatunki. Takie eksperymentowanie i próbowanie różnych mieszanek może być świetną zabawą.

Wielką zaletą sklepów z kawą jest możliwość kupowania różnych rodzajów kawy w małych ilościach, a potem każdego dnia próbować innej. Sprzedawca, znający doskonale tajniki tego napoju podpowie również , z czym najlepiej łączyć kawę. Niektóre rodzaje ziaren można bowiem komponować ze smakowymi syropami lub z alkoholem. Garść porad dotyczących rytuału zaparzenia kawy na pewno będzie przydatna.

Sklep z kawą - akcesoria

DOSKONAŁA NA PREZENT

Świeża kawa, pochodząca ze dobrego źródła, to sprawdzony prezent – nawet jeśli ktoś nie pije jej na co dzień, może poczęstować nią gości. Dla prawdziwych smakoszy warto skomponować jedyną w swoim rodzaju mieszankę, która zostanie pięknie zapakowana w papierową torebkę lub ozdobną metalową puszkę.

Często w sklepach z kawą sprzedawane są także gadżety i sprzęty związane z przygotowywaniem naparu, takie jak zaparzacze, młynki, kawiarki czy tampery. Wachlarz akcesoriów do kawy jest bardzo szeroki – od szpatułek do mieszania kawy, przez filiżanki i dzbanki aż po książki i koszulki dla fanów tego wyjątkowego napoju.

Tematy powiązane z tym artykułem: kawa wiedza i kawa sklepy kawowe
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze