Jak się ubrać do biegania – strój podstawowy i uzupełniający

Opublikowano 06.03.2015

Nie wiesz, jak się ubrać do biegania? To bardzo proste, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jaka odzież treningowa będzie dla Ciebie najlepsza.

Prawdą jest, że nie ma złej pogody do biegania. Wystarczy tylko odpowiednio się przygotować, zakładając dobrany do warunków atmosferycznych strój.

PODSTAWOWE ELEMENTY UBIORU BIEGACZA

Jeżeli zastanawiacie się, jak się ubrać do biegania, powinniście zacząć od podstawowej części ubioru, czyli koszulki funkcyjnej, która jest niezbędna przy każdej pogodzie. Dobrze dopasowana zapewni swobodę ruchów i odprowadzanie wilgoci z powierzchni ciała. Na nogi załóżcie spodnie, które sprawdzą się w okresie przejściowym – idealne będą te o długości 3/4 albo całkiem długie. W chłodniejsze dni lepiej wybrać ich ciepłochronną odmianę.

Pamiętajcie też o dobrych butach. Lekka podeszwa, a także elementy amortyzujące zagwarantują kilometry biegania bez odcisków i bólu pięt.

UZUPEŁNIAJĄCE CZĘŚCI STROJU

Gdy zrobi się chłodniej, pamiętajcie o założeniu drugiej warstwy stroju. Może to być bluza do biegania z miękko drapaną wewnętrzną stroną, która chroni przed zimnem lub wiatroszczelna kurtka, która zabezpieczy przed ostrym wiatrem. Nie zapomnijcie, aby skutecznie chronić też głowę - zarówno przed zimnem, jak i upałami. W obu przypadkach sprawdzi się czapka – w zależności od pogody: albo ciepłochronna zakrywająca uszy, albo z daszkiem. Jak się ubrać do biegania będąc kobietą? Bardzo ważny element stanowi sportowy biustonosz, który zapewni odpowiednie podtrzymanie biustu w trakcie biegu. Posiadaczki dłuższych włosów powinny również wziąć pod uwagę wielofunkcyjną opaskę, która utrzyma włosy z dala od twarzy.

Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze