IDEALNY EKSPRES DO KAWY NA KAPSUŁKI

Opublikowano 31.07.2015

Ekspres do kawy na kapsułki to idealne rozwiązanie dla zabieganych kawoszy. Włóż kapsułkę do maszyny, naciśnij odpowiedni przycisk i gotowe!

Ekspres do kawy na kapsułki to młodszy i bardziej nowoczesny kuzyn ekspresu ciśnieniowego. Miłośnicy kawy pokochali go za nowoczesny design, małe gabaryty i prostotę obsługi. W przypadku tego rodzaju maszyn proces przyrządzenia kawy ogranicza się do użycia kapsułki, naciśnięcia właściwego przycisku i… gotowe.

DLA ZABIEGANYCH

Dzięki temu, że jest genialnie prosty w obsłudze i konserwacji, ekspres do kawy na kapsułki coraz częściej stanowi wyposażenie nie tylko domowych, ale również biurowych i hotelowych kuchni. Wystarczy mieć jedną kapsułkę z kawą, by przy jego pomocy błyskawicznie przyrządzić wyśmienitą małą czarną, co docenią zwłaszcza osoby żyjące w biegu i cierpiące na chroniczny brak czasu. Co więcej, ekspres kapsułkowy zajmie niewiele miejsca w naszej kuchni i łatwiej będzie nam utrzymać go w czystości niż tradycyjny ekspres ciśnieniowy. Niektóre modele, jak np. Cafissimo TUTTOCAFFÈ posiadają zintegrowany pojemnik na zużyte kapsułki do wygodnego i niebrudzącego usuwania kapsułek, co bardzo pomaga zachować czystość w kuchni.

NIE TYLKO DLA BOGACZY

PRZYDATNE DODATKI

Ekspresy kapsułkowe często są wyposażone w dodatkowe funkcje. Wiele modeli posiada wyświetlacz LCD, który pokazuje programy, np. moc parzonej kawy. Warto rozejrzeć się za urządzeniem z systemem aroma whirl plus, który wydobywa głęboki aromat kawy, czy milk whirl, pozwalający na stworzenie piany do cappuccino lub latte. Dzięki opcji thermocream kawa będzie miała gęstą, skondensowaną konsystencję, natomiast za sprawą I.P.B.A.S. możliwe staje się jej wstępne zaparzanie. Droższe modele posiadają zintegrowany spieniacz do mleka, do prostszych urządzeń możemy go dokupić. W modelu Cafissimo Latte zastosowano ciekawe rozwiązanie - wyjmowaną karafkę na mleko nadająca się do przechowywania w lodówce.

OKREŚLENIE POTRZEB

Jeżeli zastanawiamy się nad kupnem ekspresu na kapsułki, przed wyjściem do sklepu należy pomyśleć, na jakim sprzęcie nam zależy. Warto wziąć pod uwagę zarówno wystrój, kolorystykę, jak i ilość przestrzeni w kuchni. Bardzo pomocne będzie przeanalizowanie, ilu domowników pija kawę i w jak dużych ilościach - dzięki możemy zaplanować zakup modelu z pojemnikiem na zużyte kapsułki. Warto zwrócić uwagę na prostotę obsługi - w modelach Cafissimo kolor przycisku odpowiada kolorowi wkładanej kapsułki, dzięki czemu nie musimy się zastanawiać, czy z danej kapsułki przygotujemy espresso czy americano.

Ważne jest także to, jaki rodzaj napoju jest najbardziej lubiany: mała czarna, latte czy może smakowe cappuccino. Te rozważania powinny ułatwić  podjęcie decyzji, czy potrzebujemy małego ekspresu z podstawowym pakietem funkcjonalności czy większą, bardziej wytrzymałą maszynę, której małe kapsułki pozwolą na przygotowanie mnóstwa wariantów napojów.

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE?

Większość modeli posiada funkcję automatycznego wyłączania się po zaparzeniu zaprogramowanej ilości naparu, co uniemożliwia przelanie się napoju. Dobrym rozwiązaniem jest także automatyczne odłączanie zasilania od ekspresu, jeśli jest w stanie spoczynku powyżej określonego czasu. Innymi, godnymi polecenia funkcjonalnościami, są: filtrowanie wody, automatyczne czyszczenie oraz odkamienianie.

NIE TYLKO MAŁA CZARNA

Poza możliwością przygotowania w mgnieniu oka espreesso, ekspres kapsułkowy pozwala na delektowanie się latte, caffe macchiato, caffe americano czy cafe creme. Dla osób, które nie są kawoszami, ekspres ma w zanadrzu inne propozycje: herbatę, lemoniadę czy kakao.

Tematy powiązane z tym artykułem: kawa wiedza i kawa ekspresy Cafissimo
Komentarzy: 3. Dodaj również swoją opinię na ten temat.
Dodaj komentarz

Komentarze