Damski strój do biegania

Opublikowano 07.01.2015

Jak skompletować strój do biegania damski, aby jogging sprawiał przyjemność niezależnie od pogody i temperatury?

Aby w pełni korzystać z dobroczynnych efektów biegania, warto dobrze się do niego przygotować. Z pewnością chętniej będziecie biegać w odpowiednio dobranym stroju. Ważne jest, by sportowy ubiór skutecznie chronił przed przemoczeniem, odprowadzał wilgoć od ciała, nie uciskał i nie powodował otarć. Z jakich elementów powinien składać się strój do biegania damski?

ZACZNIJ OD BIELIZNY

Chociaż jej nie widać, bielizna może zwiększyć komfort ćwiczeń albo naprawdę dać się we znaki początkującej biegaczce. Przeszkadzać może zarówno zbyt luźny, jak i zbyt ciasny biustonosz. Najwygodniej będzie wam w sportowym biustonoszu, którego konstrukcja zapewnia dobre podtrzymanie biustu i  komfort poruszania się. Im większy wysiłek wkładasz w bieganie, tym intensywniej się pocisz. Zainwestuj w termoaktywną bieliznę, która odprowadza wilgoć– dzięki temu unikniesz odparzeń.

BLIŻSZA CIAŁU KOSZULKA FUNKCYJNA

Wiele osób przygodę z bieganiem rozpoczyna w zwykłym, bawełnianym T-shircie, jednak jeśli przynajmniej raz założycie dobrze dopasowaną koszulkę biegową, już nigdy nie będziecie chciały biegać w innej. Bawełniany podkoszulek szybko nasiąka wilgocią, przez co nie tylko robi się cięższy, ale grozi naprawdę bolesnymi otarciami i przewianiem – a od tego już krok od przeziębienia. Koszulka funkcyjna oddaje pot na zewnątrz, nie dopuszczając do uszkodzeń skóry ani wychłodzenia organizmu.

Podobnymi właściwościami charakteryzują się skarpetki do biegania, dlatego kompletując strój do biegania warto kupić przynajmniej dwie pary. Jogging w dedykowanych skarpetkach nie grozi otarciami stóp, a płaskie szwy zwiększają komfort użytkowania.

BIEGANIE ZIMĄ – CZEMU NIE?

Jeśli temperatura powietrza spada, a aura nie zachęca do biegania w krótkim rękawie, na koszulkę załóżcie bluzę chroniącą przed chłodem. Modele dostępne na rynku zapewniają skuteczną izolację cieplną, a w nich zastosowane tkaniny, np. z powłoką DryActive Plus, pozwalają na odprowadzanie wilgoci i nadmiaru ciepła na zewnątrz. Dzięki temu zagwarantujecie sobie zabezpieczenie przed zimnem bez ryzyka przegrzania.

Planując bieganie przez cały rok, zainwestuj w kurtkę wiatroszczelną i wodoodporną, a na zimowe dni – również ciepłochronną. Skompletujesz w ten sposób zestaw do joggingu na cztery pory roku.

Strój do biegania damski nie może obejść się bez stylowych dodatków łączących walory użytkowe z estetycznymi. Aby chronić głowę przed zimnem, w chłodne dni zakładaj opaskę wielofunkcyjną, a zimą sportową czapkę i rękawiczki. Ich wybór jest na tyle duży, że bez problemów dobierzecie je pod kolor podstawowego stroju. Ochronę przed ujemną temperaturą i śniegowymi podmuchami zapewni założenie funkcjonalnego golfu-komina, który lepiej sprawdzi się podczas treningu niż tradycyjny szalik, a dodatkowo od kilku sezonów jest bardzo modny. A nie ma powodów, żeby rezygnować z atrakcyjnego wyglądu nawet podczas biegania!

Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze