Zegarek do biegania – dużo więcej niż gadżet

Opublikowano 05.01.2015

Każdy dobry biegacz wie, jak przydatny jest profesjonalny zegarek do biegania. Mierzenie prędkości to tylko jedna z jego funkcji. Sam się przekonaj!

Zegarkami do biegania nazywa się urządzenia wielofunkcyjne, które potrafią mierzyć puls czy pokonany dystans, ale wiele modeli mnogością swoich możliwości mile zaskoczy niejednego biegacza.

DLACZEGO WARTO BIEGAĆ Z ZEGARKIEM

Zegarek do biegania to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy do uprawiania sportu lubią podchodzić poważnie. Zadowoleni z jego zakupu będą zwłaszcza ci, którym zależy na regularnym monitorowaniu swoich postępów i dokładnej analizie sportowych wyników.

Dostępne na rynku zegarki do biegania oferują dziś wiele możliwości – za ich pomocą można mierzyć nie tylko przebytą odległość i prędkość biegu, ale także ilość zrobionych kroków.

Osoby, których głównym celem jest doskonalenie sylwetki, powinny zwrócić szczególną uwagę na funkcję pomiaru liczby spalonych podczas wysiłku kalorii. Niektóre zegarki do biegania pozwalają też skontrolować, ile tkanki tłuszczowej ubyło nam w trakcie treningu.

Przy pomiarze częstotliwości uderzeń serca warto dodatkowo sprawdzić, czy wybrane przez nas urządzenie wyposażone jest w funkcję alarmu dla indywidualnie ustalanej wysokości pulsu. Będzie ona chronić przed przetrenowaniem zwłaszcza niedoświadczonych i zbyt ambitnych biegaczy, którym w wyniku nieumiejętnego treningu mogą zdarzać się omdlenia, zasłabnięcia czy zaburzenia widzenia – zegarek w porę ostrzeże ich przed niebezpiecznie wysokim tętnem. W zestawie może znajdować się też elastyczny pas do bezprzewodowej transmisji danych na temat pracy serca, który można zainstalować na piersi.

ZEGAREK DO BIEGANIA ZEGARKOWI NIERÓWNY – JAKI WYBRAĆ?

Dobrze jest też upewnić się, że wybrany przez nas zegarek do biegania ma duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Jego podświetlenie powinno być aktywowane jednym przyciskiem i trwać wystarczająco długo, aby użytkownik w każdych warunkach mógł spokojnie sprawdzić swoje wyniki czy czas treningu. Przydatna z pewnością okaże się również funkcja stopera, która pozwoli nam skuteczniej kontrolować bieg.

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe i częste deszcze oraz opady śniegu jesienią i zimą warto natomiast sprawdzić, czy zegarek jest wodoszczelny i odporny na zachlapania.

Jeśli z kolei zdarza nam się biegać w miejscach zatłoczonych albo brać udział w biegowych imprezach masowych takich jak maratony, dobrym pomysłem jest zakupienie zegarka kodowanego, który nie będzie odbierał z otoczenia sygnałów emitowanych przez urządzenia należące do innych osób.

Zdecydujmy się na taki model zegarka do biegania, który jak najlepiej odpowie na nasze potrzeby.

Tematy powiązane z tym artykułem: moda bieganie akcesoria do biegania moda sportowa
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze