W kąciku dla kobiet: biustonosz do biegania

Opublikowano 30.12.2014

Profesjonalny biustonosz do biegania podtrzymuje piersi oraz niweluje ich ruchy. Znajdź idealny fason sportowego stanika dla siebie.

W trakcie biegu biust należy objąć szczególną ochroną. Gdy biegacie, piersi przemieszczają się, a im bardziej gwałtowne są ruchy, tym większy odczuwalny dyskomfort. Co więcej, podtrzymujące je więzadła Coopera przy wzmożonym wysiłku rozciągają się i mogą tracić elastyczność. Aby zachować kształt i jędrność piersi, a przy tym zapewnić sobie przyjemność biegania, kupcie sportowy biustonosz.

PIERSI POTRZEBUJĄ WSPARCIA

Wiele kobiet boi się uprawiać sport ze względu na ewentualną zmianę wyglądu swoich piersi. Dotyczy to zwłaszcza pań o większych rozmiarach piersi, ale małe biusty również potrzebują wsparcia. Podczas biegania piersi unoszą się, a powinny być unieruchomione. Dobrze wykonany biustonosz do biegania niweluje i amortyzuje ich ruchy, zapewniając piersiom stabilizację.

STANIK DO BIEGANIA – JAKI KUPIĆ?

Na co zwrócić uwagę, gdy kupujecie biustonosz do biegania? Przede wszystkim powinnyście wiedzieć, że sportowe staniki mogą posiadać różne stopnie podtrzymania biustu. Biegaczkom wystarczy ten ze środkowego przedziału.

Wybierając dla siebie odpowiedni model, postawcie na dopasowanie – biustonosz musi dobrze leżeć oraz zapewniać swobodny oddech, a podczas biegania nie powinno się go odczuwać. Rozmiar miseczki powinien być na tyle duży, aby zmieścić całą pierś. Bardzo ważny jest obwód biustonosza, ponieważ to przede wszystkim on, a nie ramiączka, podtrzymuje biust. Stanik nie może być za luźny, aby przy ruchach nie przemieszczał się i nie powodował otarć. Co więcej, przy dobrze dopasowanym obwodzie zapewnicie lepszą amortyzację dla biustu.

A co z wygodą? Pewnie już w niejednym staniku czułyście się skrępowane, skóra piersi nie miała odpowiedniej wentylacji, a ruchy ciała były ograniczone. To najczęściej wina materiału, z którego  jest zrobiony, ale równie często jego kroju. Oczywiście stanik powinien posiadać wzmocnioną konstrukcję, między innymi przez dodatkowe obszycie, ale nie trzeba wykorzystywać grubego materiału do dobrego podtrzymania biustu. Można wybrać stanik z miękkich, elastycznych materiałów, które przepuszczają powietrze przez takie elementy jak: ramiączka, skrzydełka i boki. Pozwoli to ciału w łatwy sposób odprowadzać wilgoć podczas intensywnego treningu.

Na koniec zwróćcie uwagę również na wykończenie: podszyte, szerokie i regulowane ramiączka nie będą wpijać się w skórę, a miękkie zapięcie ochroni skórę przed podrażnieniami od haftek.

Tematy powiązane z tym artykułem: moda bieganie bielizna moda sportowa bielizna do biegania
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze