Ubiór do biegania dla pani i dla pana

Opublikowano 08.04.2015

Przeczytaj, z jakich elementów składa się pełny ubiór do biegania, który pozwoli Ci cieszyć się każdym pokonanym kilometrem! Skompletuj strój damski lub męski.

Wybór stroju do ćwiczeń to często ciężki orzech do zgryzienia. Kompletując całość, warto pamiętać zarówno o podstawowych elementach ubioru jak również dodatkach, które dobieramy w zależności od pory roku i temperatury na zewnątrz.

BIEGANIE – STRÓJ DLA CIEBIE

Niezbędnym elementem, z którego składa się każdy ubiór do biegania, są dobre buty. Obuwie powinno być dopasowane do podłoża, po jakim będziemy biegać. Twarda podeszwa, odporna na ścieranie doskonale sprawdzi się w trakcie biegu po asfalcie. Jeśli planujemy biegać po miękkim podłożu, powinniśmy wybrać buty z agresywnym bieżnikiem, który zapewni dobrą przyczepność. Ubiór do biegania to także termoaktywna bielizna, spodnie i koszulka funkcyjna, a w chłodniejsze dni ciepłochronna bluza i kurtka, najlepiej wiatrochronna.

Wszystkie części stroju powinny być wykonane z oddychających materiałów, które będą odprowadzać wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu zapewnimy organizmowi właściwą regulację temperatury.

DLA MIŁOŚNIKÓW BIEGANIA - PANI I PANA

Zarówno strój do biegania męski jak i ten przeznaczony dla kobiet powinien mieć ergonomiczny krój, zapewniający idealne dopasowanie. Elastyczne wstawki gwarantują optymalną swobodę ruchów. Fason stroju należy dobierać w zależności od własnych preferencji: panowie i panie mają do wyboru ubrania bardziej dopasowane lub luźniejsze, dlatego nikt nie powinien mieć problemu ze skompletowaniem zestawu dla siebie. Istotną rolę spełniają również akcesoria: okulary przeciwsłonecze chronią oczy w lecie, funkcyjna czapka zapobiega utracie ciepła przez głowę w zimie. 

Tematy powiązane z tym artykułem: moda bieganie odzież do biegania moda sportowa
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze