Sprzęt do biegania - nie tylko pulsometr

Opublikowano 06.01.2015

Zadbaj o swoje zdrowie w biegu – wybierz najlepszy sprzęt do biegania. Nie zapomnij o elementach odblaskowych i pulsometrze.

Oprócz podstawowych akcesoriów biegacza: sportowej odzieży i butów, w trakcie treningu przydatny może okazać się również pulsometr, odblaskowe nakładki czy naramienny odtwarzacz mp3. Jaki sprzęt do biegania może przydać się nam podczas joggingu?

PULSOMETR DO BIEGANIA

Pulsometr pozwala na zmierzenie tętna u biegacza i jest to jego podstawowa rola. Ponadto urządzenie jest w stanie zmierzyć czas poświęcony na trening, przebyty dystans czy liczbę wykonanych kroków.

Wykorzystanie pulsometru pozwala na rozplanowanie treningów i dodawanie kolejnych obciążeń, co może być szczególnie pomocne w sytuacji, gdy przygotowujemy się do zawodów. Urządzenie ułatwia realizację założeń treningowychi stanowi źródło motywacji pokazując rosnącą kondycję.

JAKI PULSOMETR DO BIEGANIA WYBRAĆ?

Jeśli chcesz mierzyć swoje tętno podczas treningów, w skład Twojego sprzętu do biegania powinien wchodzić pas napiersiowy z pulsomierzem. Jego konstrukcja pozwala na pomiar częstotliwości uderzeń serca i bieżącą transmisję wyników na smartfona.

Z kolei pulsomierz typu „fingertouch” wyglądem przypomina zegarek. Badanie tętna odbywa się poprzez dotyk palcami. Urządzenie odmierza prędkość, kroki i pokonaną odległość, informuje również sygnałem głosowym, jeśli przekroczona zostanie górna lub dolna granica częstotliwości uderzeń serca. Urządzenie posiada także funkcję stopera, wyświetla dni tygodnia, datę i godzinę, więc poza treningami może być używane jako zegarek.

W chłodniejsze dni warto zabrać ze sobą wiatrochronne rękawice, wyposażone w punkty przewodzące, odpowiednie do zarządzania ekranem dotykowym. Obsługa smartfona czy pulsomierza-zegarka nie będzie wówczas sprawiać problemów.

BĄDŹMY WIDOCZNI W BIEGU

Dbanie o zdrowie w trakcie biegu to nie tylko sprawdzanie częstotliwości naszego tętna. Ważne jest również pamiętanie o bezpieczeństwie podczas uprawiania joggingu po zmroku: pozostanie widocznym.

Opcją minimum jest wybór odzieży odblaskowej, jednak naprawdę dobrą widoczność zapewnia zapinana na elastyczny pasek opaska LED, świecąca zielonym światłem. Pasek rzepowy pozwala na wygodne umieszczenie opaski na ramieniu lub na nodze. Technologia LED gwarantuje wysoką intensywność oświetlenia, a odporność na wodę, deszcz, śnieg i pot pozwala na korzystanie ze sprzętu w każdych warunkach pogodowych. Lepszą widoczność w trakcie biegania, wieczornego spaceru czy jazdy na rowerze zapewnią również ledowe klipsy do butów, proste do zamocowania dzięki sprężynie zaciskowej.

DODATKOWE AKCESORIA DO BIEGANIA

Tym, którzy podczas treningu lubią słuchać muzyki czy rozmaitych nagrań audio, warto dodatkowo polecić zakup odtwarzacza mp3 z automatycznie zawijającą się wokół ramienia opaską. Przydatna będzie opcja automatycznego odtwarzania playlisty od momentu ostatniego jej zatrzymania, zwłaszcza jeśli jesteśmy fanami audiobooków.

Jeżeli swoje pliki przechowujecie w telefonie, przyda się opaska sportowa na smartfon. Szukajcie takiej, która jest zapinana na rzep i zapewnia możliwość regulacji obwodu, a jej tył wyłożony jest warstwą nieprzemakalnego materiału.

Dla osób biegających regularnie dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w słuchawki sportowe. Dzięki temu, że regulator głośności jest w nich umieszczony przy przewodzie, możemy według uznania sterować jej poziomem w dowolnym momencie treningu. Najlepiej, abyuchwyt do przewodu można było zamocować na odzieży. W trosce o higienę równie ważne jest, aby słuchawki były odporne na pot i można je było czyścić pod bieżącą wodą.

Tematy powiązane z tym artykułem: moda bieganie akcesoria do biegania moda sportowa
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze