Spersonalizuj swój telefon – zrób własne etui

Opublikowano 26.05.2014


Przedmiotem, który mam w rękach zdecydowanie najczęściej, jest mój telefon. Mam go przy sobie non stop: dzwonię, mam w pracuję, robię przelewy i sprawdzam konto, nim gry dla dzieci, nawet czasem piszę na nim swoje felietony. To taki mój przenośny komputer. Postanowiłam więc nadać mu bardziej osobisty wymiar. Nie tylko ozdobić, ale właśnie spersonalizować – za pomocą własnoręcznie wykonanego etui. A nawet trzech:) zaraz pokażę wam, jak je zrobić. 

etuis

 

Sprawa byłaby o wiele trudniejsza, gdyby nie gotowa nakładka do własnoręcznego ozdabiania, jaką znalazłam w ofercie Tchibo (samodzielne wycinanie w kawałku tworzywa malutkich kółeczek na przyciski +/-, w dodatku kółeczek, które muszą być w bardzo konkretnym miejscu, przerasta nawet mnie, choć uwielbiam manualne wyzwania artystyczne!). W zestawie z gotową nakładką ochronną z przezroczystego tworzywa są dwie  kolorowe wkładki i dwanaście niezapisanych do własnoręcznego ozdobienia. I tu wkraczam ja, a wraz ze mną wy! :)

 

TELEFON ZAMIAST PORTFELA

Zgodzicie się pewnie ze mną, że telefon przejął niektóre funkcje portfela – to za jego pomocą płacimy, to w nim mamy zdjęcia rodziny. Czemu nie mieć by ich więc także... na nim! Postanowiłam przygotować własnoręcznie kolaż taki zdjęciowy kolaż wakacyjnych zdjęć. Wystarczy rzut oka na telefon, i od razu robi się cieplej.

WSPOMNIENIA ZAWSZE POD RĘKĄ

Idąc dalej wakacyjnym tropem, przygotowałam kolejne etui. Narysowałam mapę jednej z greckich wysp, na której spędziliśmy kiedyś bardzo udane wakacje, zaznaczyłam szlak naszych wycieczek z najpiękniejszymi plażami i miejscami, które odwiedziliśmy. Dopisałam datę wakacji i nazwę wyspy i mam. Taki podręczny „wspominacz”.

OPAKOWANY W KOLORY

Jeśli czujecie, że rysunek nie jest wasza najmocniejszą stroną, polecam wyklejanki. Weźcie kilka wstążek w ulubionych kolorach i skomponujcie swoją tęczę. Można zdecydować się na wersję łagodniejszą, monochromatyczną, np. kilka odcieni błękitu. Albo na wyrazistszą, łącząca różne kontrastowe kolory.
Bajeczne połączenie Mój kolejny pomysł na własnoręcznie zrobione etui, to opcja zdecydowanie sentymentalna. Powynajdowałam obrazki ze starych bajek, wydrukowałam je sobie i powycinałam, żeby ułożyć w cudowną plejadę bohaterów dzieciństwa. Z mojego telefonu zerka więc na mnie Bolek, Lolek, Koziołek Matołek, a nawet Baltazar Gąbka.


Cudowną zaletą takich spersonalizowanych nakładek jest to, że możesz je ciągle wymieniać. Nie wiem jak wam, ale mnie pokrowce na telefon dość szybko się nudzą – w końcu ile można patrzeć na ten sam przedmiot? 

Tematy powiązane z tym artykułem: modne akcesoria DIY - zrób to sam
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze