Przyjemności w sezonie truskawkowym!

Opublikowano 27.06.2014

W ostatni weekend wybrałam się na działkę. Bardzo lubię obserwować, jak dojrzewają owoce i warzywa. Wszystko nabiera soczystych kolorów. Relaks na świeżym powietrzu... żyć, nie umierać! Dodatkowo udało mi się załapać na sezonowe, prawdziwie polskie truskawki i wróciłam do domu z całą łubianką. 

OWOCOWY KĄCIK NA BALKONIE

Postanowiłam, że też będę miała truskawki! I to u siebie na balkonie. 
Wybrałam truskawki powtarzające owocowanie, które świetnie nadają się do mojego nowego zakątka. Znalazłam dużą donicę, którą wyłożyłam odpowiednią warstwą "drenażową" z potłuczonych kawałków starych doniczek. Jak widzicie wszystko się przydaje. :) Przygotowaną podstawę uzupełniłam ziemią z dodatkiem torfu i posadziłam truskawki. 
Zaaranżowanie takiego kącika to wcale nie taka trudna rzecz, a ile przy tym frajdy. Na balkonie zrobiło się zielono. Może Wy też zasadzicie swoje ulubione owoce? :)

NAGRODA PO PRACY W OGRÓDKU

Na koniec, po dobrze wykonanej pracy, postanowiłam dać sobie chwilę przyjemności. Zachęcam do wypróbowania przepisu. Jest pyszny i łatwy w przygotowaniu – w sam raz na wieczór, kiedy chcemy skoncentrować się na odpoczynku. :) Oto przepis: 

Shake kawowo – truskawkowy

- 2 łyżeczki kawy Tchibo Gold Selection CREMA
- 4 truskawki
- 2 gałki lodów waniliowych
- 3 kostki lodu
- 1 łyżeczka cukru
- 2 pokrojone truskawki do dekoracji

Sposób przygotowania:

Do pojemnika blendera odmierzamy 2 łyżeczki kawy, truskawki, lody waniliowe, kostki lodu oraz łyżeczkę cukru brązowego. Blender powinien posiadać możliwość kruszenia lodu. Składniki trzeba zmiksować na gładką masę, następnie przelać napój do  wysokiej szklanki. Można go udekorować listkami mięty i cząstkami truskawek. Prezentuje się pięknie. 

Jeśli chcecie spróbować innych przepisów na kawę mrożoną, zajrzycie na www.kawatchibo.pl

Tematy powiązane z tym artykułem: kuchnia tchibo przepisy z owocami kawa przepisy na kawę
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze