PROSTY PRZEPIS NA LATTE ZE WZORKIEM

Opublikowano 27.04.2015

Przepis na latte nie jest trudny. Kiedy się z nim zapoznasz, sprawdź, jak zrobić kawę ze wzorkiem w kształcie listka lub serduszka. To prostsze niż myślisz!

Macie w domu ekspres ciśnieniowy i chcecie, żeby Wasza kawa wyglądała równie oryginalnie jak ta z kawiarni? Poznajcie przepis na latte – albo jak mówią Włosi: przepis na cafe latte - zwieńczoną popularnym serduszkiem albo listkiem, jakie zawsze robią bariści!

LATTE ART – SZTUKA ZDOBIENIA KAWY

Kawa latte znana jest nie tylko ze swojego charakterystycznego mlecznego smaku, ale także z rysunków, które tworzy się na jej powierzchni za pomocą strumienia spienionego, gorącego mleka. Ich wzory mogą być przeróżne - wszystko zależy od Waszej inwencji i doświadczenia, ale także chęci eksperymentowania.

PRZEPIS NA KAWĘ LATTE Z SERDUSZKIEM

Oto przepis na latte, która będzie cieszyć oczy w równym stopniu co podniebienie. Najlepszą jego podstawą będzie tradycyjne espresso. Kawa rozpuszczalna lub mielona z ekspresu przelewowego nie jest zalecana, bo nie generuje pianki, która jest niezbędna do tworzenia wzorów. Drugim elementem jest spienione w dzbanuszku tłuste mleko – najlepiej 3,2%.

Technika „rysowania po kawie” tkwi w sposobie jego wlewania. Czynność musi być nieprzerwana i zacząć się od dodawania mleka do kawy na środku filiżanki. Kiedy do kawy trafi całość mleka, należy szybko i pewnie zbliżyć dzióbek dzbanuszka do brzegu filiżanki.

LATTE ZDOBIONE LISTKIEM

Drugim najpopularniejszym wzorem, jaki rysuje się na powierzchni latte, jest listek. Aby go stworzyć, należy rozpocząć podobnie jak serduszko - na środku spienionego espresso, a następnie falistym ruchem przesuwać dzbanuszek z mlekiem do brzegu filiżanki. Całość wykańcza się, pewnie prowadząc strumień mleka w przeciwną stronę.

Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze