Proste i niedrogie sposoby na domowe SPA

Opublikowano 15.05.2014

 

W natłoku codziennych obowiązków trzeba umieć znaleźć czas tylko dla siebie. Zawsze jest coś do zrobienia, coś pilnego, coś, co „nie może czekać”. Ale pamiętajcie, że aby dobrze dbać o innych, trzeba też czasem zadbać o siebie. Moim zdaniem nawet nie czasem, a dość często.

SPA1

ZNAJDŹCIE CZAS DLA SIEBIE - RODZINA BĘDZIE WAM WDZIĘCZNA

Gdy wasz dom na chwilę pustoszeje, nie bierzcie się od razu za porządki i robienie zaległego prania. Na to zawsze znajdzie się w końcu czas. Zostańcie w piżamie, załóżcie ciepłe kapcie i raz na jakiś czas po prostu pobądźcie ze sobą. To bardzo ważne, żeby umieć znaleźć taki moment na rozpieszczenie zmysłów, na ulubioną książkę czy długie leżenie w wannie.

WSZYSTKO, CZEGO POTRZEBUJESZ, MASZ W ZASIĘGU RĘKI

Idealnym sposobem, na relaks jest urządzenie sobie domowego spa. To naprawdę bardzo proste – samodzielnie przygotowując peeling nie tylko zaoszczędzicie czas i pieniądze, ale dodatkowo się zrelaksujecie podczas przygotowywania tej prostej, aromatycznej mikstury. Uwielbiam naturalne kosmetyki.Odkryłam je dopiero będąc w ciąży, ale pozostały ze mną do dziś. Nie lubię robić skomplikowanych mikstur, ale mam jeden bardzo prosty sposób na domowe spa… peeling z kawy. Do jego zrobienia używam fusów z zaparzonej wcześniej kawy – ten sposób jest więc nie tylko prosty i tani, ale też bardzo ekologiczny. 

spa słoiczek

CYNAMON, WANILIA, A MOŻE OWOCE?

Uwielbiam już sam proces przygotowania takiego peelingu – jest bardzo prosty. Jego bazę stanowi grubo zmielona kawa i oliwa z oliwek, zmieszane w proporcjach 3:1. Tę bazę można dowolnie modyfikować, dodając różne aromatyczne składniki, jak cynamon, wanilię, skórkę pomarańczową, czy różne pachnące olejki. Taki domowy peeling można też robić na bazie cukru, ja jednak zdecydowanie wolę kawę – cukier szybko się rozpuszcza, a poza tym kawa już samym swoim zapachem wprowadza mnie w stan relaksu. Jeśli chcecie, żeby peeling był delikatniejszy, możecie z kawą zmieszać z rozgniecionymi owocami, np. z awokado lub bananem. Taki peeling będziecie jednak musiały zużyć w całości od razu – jeśli natomiast poprzestaniecie na kawie, olejkach i aromatycznych przyprawach, taką mieszankę możecie zostawić sobie w ładnym słoiczku na później. 

 

 

 

Mnie relaksuje już samo przygotowanie, choć oczywiście najprzyjemniejsze jest wmasowywanie takiej pachnącej mikstury w ciało. Zregenerowana, z gładką, ujędrnioną skórą i nową energią możesz po chwili wrócić do codziennych spraw – żeby po tygodniu powtórzyć ten mały domowy rytuał.

Tematy powiązane z tym artykułem: SPA kawa akcesoria dla domu DIY - zrób to sam
Komentarzy: 1. Dodaj również swoją opinię na ten temat.
Dodaj komentarz

Komentarze