Poradnik biegacza: jak wybrać buty do biegania na każdą nawierzchnię

Opublikowano 01.04.2015

Jak wybrać najlepsze buty do biegania? Czym charakteryzuje się dobre obuwie biegowe? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj odpowiedzi na te pytania.

Zastanawiasz się, jakie obuwie biegowe kupić? Który model sprawdzi się najlepiej? Dowiedz się, jak wybrać buty do biegania najlepsze dla ciebie.

BUTY NA ASFALT I NA LEŚNĄ ŚCIEŻKĘ

Dobre buty biegowe to niezbędne wyposażenie biegacza: pozwalają na komfortowy trening i minimalizują ryzyko kontuzji. Aby spełniały swoją rolę, powinny być dobrane do konkretnych warunków atmosferycznych i określonych nawierzchni.

Podłoże ma znaczenie. Buty do biegania najlepsze do treningu na asfalcie to takie, które zapewnią odpowiednią amortyzację. Charakteryzują się tym, że mają płaski bieżnik na podeszwie.

Jeśli natomiast częściej niż po miejskich chodnikach biegacie w terenie, szukajcie butów trailowych lub terenowych. To najlepsze buty do biegania w lesie czy na polnych ścieżkach. Zwykle mają słabszą amortyzację, ale lepszą przyczepność dzięki dużej ilości wypustek i kołków na podeszwie.

OBUWIE UNIWERSALNE

Dla osób biegających rekreacyjnie po różnych nawierzchniach, a także dla początkujących biegaczy, najlepsze buty biegowe to te uniwersalne. Jeżeli są wygodne, nie uwierają, ale dobrze trzymają się na stopach – są odpowiednie. Mogą posiadać oddychające wstawki z dzianiny dziurkowanej. Dobrze, gdy są od pół do jednego rozmiaru większe, dzięki czemu można uniknąć otarć.

NAJLEPSZE BUTY DO BIEGANIA

Nie istnieje jedna najlepsza para butów do biegania. Każdy model może być najlepszy, ale dla konkretnego biegacza, dopasowany do jego potrzeb. Dobre buty to te dobrane do kształtu stopy, stylu biegania i indywidualnych preferencji. To takie, w których bieganie sprawia przyjemność.

Tematy powiązane z tym artykułem: bieganie buty do biegania moda moda sportowa
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze