Po co nam zegarek do biegania z gps?

Opublikowano 19.12.2014

Profesjonalny zegarek do biegania z GPS pozwoli Ci zmierzyć czas, tętno, puls. Dowiedz się, dlaczego tego gadżetu nie może zabraknąć w akcesoriach dla biegaczy.

Pomiar czasu jest dla biegacza istotnym elementem treningu, dlatego też dla wielu zakup zegarka do biegania z GPS to nie lada wyzwanie, bo przecież ilu biegaczy, tyle wymagań.

ZEGAREK SPORTOWY

Na rynku mamy duży wybór zegarków dla biegaczy. Są wygodne, lekkie, wodoodporne, wstrząsoodporne, często z silikonowymi paskami. Mimo że są proste w obsłudze, posiadają liczne funkcje. Mierzą zużycie kalorii, liczbę kroków, pokonaną odległość oraz czas treningu. Mają wbudowany odbiornik GPS, a spersonalizowane ustawienia i funkcja memory pozwalają na zapamiętywanie wybranych parametrów.

DODATKOWE FUNKCJE

Przed zakupem warto się dobrze zastanowić. Dla początkującego biegacza dobrym wyborem będzie najprostszy zegarek ze stoperem, dla osoby, która biega regularnie lub według planu treningowego, lepszy będzie profesjonalny zegarek do biegania z GPS. Takie zegarki, wyposażone w dodatkowe funkcje, jak na przykład pulsometr, pozwalają na przesłanie danych zgromadzonych podczas treningu na komputer.

PRZYDATNE POMIARY

Dzięki GPS obliczymy pokonany dystans bez potrzeby wcześniejszego wyznaczania trasy. Wszystkie dane widoczne są na wyświetlaczu zegarka.

GPS przydaje się szczególnie tym, którzy lubią treningi w terenie, można na przykład dowiedzieć się, w jakim średnim tempie został pokonany dany odcinek.

Przydatny jest także pulsomierz, który zmierzy tętno i będzie monitorować pracę serca podczas wysiłku. Największym atutem zakupu zaawansowanego zegarka z GPS do biegania, który jednocześnie dużo może i jest prosty w obsłudze, jest możliwość skupienia się tylko i wyłącznie na treningu.

Tematy powiązane z tym artykułem: moda bieganie akcesoria do biegania moda sportowa
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze