Odzież do biegania zimą – ochrona przed zimnem i śniegiem

Opublikowano 13.03.2015

Skompletuj odzież do biegania zimą, która ochroni Cię przed chłodem! Zobacz, z czego powinien składać się zimowy ubiór biegacza i trenuj niezależnie od aury!

Pogoda zimą nie jest życzliwa dla biegaczy. Niskie temperatury i silny wiatr skłaniają do bardzo dokładnego zastanowienia się nad tym, jaka odzież do biegania zimą będzie odpowiednia. Pamiętając o przestrzeganiu kilku zasad, możemy również zimą czerpać z biegania to, co najlepsze!

BIEGANIE ZIMĄ – UBIÓR IDEALNY

Zimą w trakcie biegu musimy zadbać nie tylko o to, by zapewnić naszemu ciału zachowanie ciepła, ale również odprowadzanie jego nadmiaru.

Dobrym pomysłem jest ubranie się „na cebulkę” – do stroju letniego dodajemy kolejne warstwy, czyli bluzę i kurtkę, a spodnie zmieniamy na ciepłochronne.

Odzież do biegania zimą powinna składać się z trzech warstw spełniających różne funkcje.

Pierwsza warstwa to koszulka – podstawa ubioru biegacza o każdej porze roku. Ma ona zapewniać odpowiednią wymianę cieplną, powinna być więc wykonana z oddychającego materiału i dobrze odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Druga warstwa, czyli bluza do biegania, izoluje ciało od mrozu i chroni organizm przed wychłodzeniem. Trzecia warstwa natomiast zabezpiecza przed wiatrem i deszczem czy śniegiem. Ciepłochronne spodnie do biegania zimą powinny zagwarantować jednocześnie optymalną izolację cieplną i cyrkulację powietrza.

NIE ZAPOMNIJ O DODATKACH

W zimie pamiętajmy o ochronie głowy i dłoni. Odzież do biegania zimą to również rękawiczki i czapka. Elastyczna czapka z funkcyjnego materiału powinna dobrze dopasować się do kształtu naszej głowy, ogrzewać ją, ale nie potęgować pocenia. Z kolei rękawice do biegania zimą ochronią dłonie przed mrozem, a skórę rąk przed wysuszeniem.

Tematy powiązane z tym artykułem: moda bieganie odzież do biegania moda sportowa
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze