Odkryj 3 nowe pomysły na gry i zabawy dla dzieci

Opublikowano 18.04.2014

 

Choć wiosna w pełni, pogoda nie zawsze dopisuje. Nie zawsze możesz wyjść z dzieckiem na zewnątrz, a nie chcesz, żeby cały dzień siedziało przed telewizorem? Mam dla Was kilka pomysłów na gry i zabawy dla dziecka, które świetnie sprawdzą się i w parku, i w mieszkaniu.

ROZWIJAJ SPRAWNOŚĆ  SWOJEGO DZIECKA

Szczególnie fajne są zabawki, które rozwijają sprawność fizyczną, zręczność, koordynację i koncentrację. Dziś dzieci coraz więcej czasu spędzają przed wszelkiego rodzaju ekranami – telewizorów, komputerów, telefonów. Dlatego ważne jest, żeby podsuwać im zabawki innego typu – podobne do gier, które sami znamy z dzieciństwa. Dobrym tego przykładem są np. ogoniaste wstążki, zestaw kolorowych tasiemek na lince, które wprawia się w kolisty ruch – wstążki wirują przepięknie, wyglądają jak żywe. 

W DOMU (PRAWIE) JAK NA ŁĄCE

Ogoniastymi wstążkami zachwycają się zwłaszcza dziewczynki, ale podobna zabawą rozwijająca zręczność, lubianą i przez chłopców, i przez dziewczynki, jest diabolo. Diabolo to tradycyjna chińska gra, która polega na rozkręceniu szpulki na sznurku zawieszonym między kijkami. Kiedy diabolo się rozkręci, można z nim robić wspaniałe triki: podrzucać, zawiązywać skomplikowane węzły, przerzucać diabolo dookoła rąk lub nóg. I można to wszystko spokojnie robić w mieszkaniu – nie potrzeba specjalnie dużo miejsca. Może tylko warto – na początku, zanim twoje dziecko zostanie mistrzem zręczności – pousuwać kruche przedmiotu z jego zasięgu... :)

ZABAWA NA MIĘKKO

Kolejną zabawą, która Wam polecam, a która świetnie sprawdza się zarówno w domu, jak i na zewnątrz, jest boccia, czyli odmiana gry w bulle. Ja szczególnie polecam wam zestaw miękkich piłeczek, którymi dzieci mogą bawić się wszędzie – wiadomo, że nic tak nie psuje zabawy, jak ciągłe uważanie, żeby czegoś nie popsuć. To, co bardzo mi się w tej grze podoba, to to, że same piłeczki mogą potem posłużyć do przeróżnych zabaw – na przykład do żonglowania.

ŚWIETNĄ ZABAWĄ JEST TEŻ SAMODZIELNE ROBIENIE ZABAWEK

A jeśli brzydka pogoda utrzymuje się dużej i Ty i Twoje dziecko bardzo już tęsknicie za słońcem, mam dla was idealne rozwiązanie. Zróbcie razem swoją własną grę! Ja użyłam do tego kamyczków, które często zbieramy z córką podczas wakacji. Możecie je pomalować – na przykład w biedronki. Takimi własnoręcznie wykonanymi zabawkami gra się bardzo przyjemnie, a już sam proces ich robienia jest świetną zabawą! Przy okazji wspominając razem wakacje, poczujecie się prawie, jakbyście znowu na nich były:)

 

Tematy powiązane z tym artykułem: rozrywka dzieci DIY - zrób to sam
Komentarzy: 2. Dodaj również swoją opinię na ten temat.
Dodaj komentarz

Komentarze