Małe zmiany, duże efekty, czyli sekrety dekorowania łazienki

Opublikowano 24.07.2014

POZYTYWNA ENERGIA NA CAŁY DZIEŃ

Poranek w łazience to kilkanaście minut między snem a dniem, przeznaczone wyłącznie dla mnie. Ten czas daje mi zastrzyk energii na wiele późniejszych godzin, a małe i duże wyzwania przyjmuję wyłącznie z uśmiechem. :) Wygląd mojej łazienki ma dla mnie ogromne znaczenie. Cały czas na nowo ją aranżuję, zmieniając drobne elementy. Zaskakujące, jak wiele można uzyskać niewielkim kosztem. Oto kilka moich pomysłów na nową-starą łazienkę.

RELAKSUJĄCA HARMONIA KOLORÓW

Jestem przekonana, że wybór kolorystycznego motywu przewodniego porządkuje i uspokaja wnętrza - także nasze wnętrza. :) Łazienkowe ręczniki, dywaniki, płaszcz kąpielowy i inne dodatki dobieram, jeżeli to możliwe, według klucza kolorystycznego. Zmieniam je całymi zestawami. Mamy więc tydzień biały, turkusowy lub malinowy.

NIECH JEDEN DODATEK ZMIENI WSZYSTKO

W mojej łazience pojawiają się detale, które nie tylko odmieniają jej wygląd, ale i nadają charakter. Wiklinowe koszyki, proste pojemniki na różności czy elementy szklane to właśnie te niewielkie akcenty, którymi operuję, wprowadzając zmiany. Są nie tylko ładne, ale także praktyczne. Chowam w nich cały łazienkowy bałagan – akcesoria do włosów, do kąpieli i inne różności. Wspomnienia z wakacji zamknęłam w wypełnionych muszelkami i kolorowymi kamykami szklanych słoiczkach. Dekorują i inspirują do dalszych planów.

W łazienkowej kolekcji Tchibo odnalazłam na przykład uroczy korek do umywalki z księżniczką żabką. Niby drobiazg, ale właśnie jeden z tych gadżetów, które przywołują uśmiech na twarzy i nadają charakter. Genialne w swej prostocie.

Z TELEFONEM POD PRYSZNIC

Pod prysznicem lubię słuchać muzyki. Ekstrawagancja? Niekoniecznie. Wystarczy bezprzewodowy głośnik łazienkowy. Telefonu z listą przebojów nie muszę zabierać pod prysznic. A seanse muzyczne pod strumieniem o zmiennej sile wody (cudowna wielofunkcyjna słuchawka prysznicowa!) to luksus, na który zasługuję. :) A jaka byłaby Wasza lista prysznicowych przebojów?

Po kąpieli czas na śniadanie. Odświeżona, pełna energii i zapału, piję mocną, aromatyczną kawę i jestem gotowa. Na wszystko. :)

Hej dniu, co masz dla mnie ciekawego? 

Tematy powiązane z tym artykułem: dom łazienka design dekoracje
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze