Mała, ale wyjątkowa – moja łazienka

Opublikowano 29.07.2014

Niewielką łazienkę łatwo możemy urządzić tak, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Ważne są i funkcjonalność i estetyka. W harmonijnych, dobrze zaprojektowanych, wnętrzach czujemy się po prostu lepiej.

Idealna mała łazienka 

Dobrze zaaranżowana łazienka to taka, w której…

… łatwo się  poruszać

… przedmioty znajdują się w odpowiednim miejscu, zgodnym z ich przeznaczeniem

…niczego nie musimy specjalnie szukać

…i po wszystko łatwo jest sięgnąć.

Pomysłowe i praktyczne

Dużo fajnych pomysłów znalazłam w  łazienkowej kolekcji Tchibo. Czy ktoś czyta w moich myślach? :)

1. Akcesoria łazienkowe, proste i funkcjonalne, pojemniki, kosz na śmieci z antypoślizgową powłoką soft, dozowniki – nadają małej łazience harmonijny wygląd.

2. Znalazłam rozwiązanie dla problemu zawsze mokrych szczoteczek do zębów. W kolekcji dostępne są urocze pojemniki z otworkiem odpływowym na ścianę!

3. System haczykówuchwytów na przyssawki, łatwych do montowania, bez wiercenia i klejenia, zachęcił mnie do poszukiwania najbardziej praktycznego miejsca na ręczniki. Bingo! Wszystkie duże ręczniki wiszą na drzwiach łazienkowych. A małe obok umywalki.

4. Niby drobiazg a cieszy. Nareszcie przestanę słyszeć głośny trzask zamykanej deski klozetowej. Problem rozwiązany dzięki systemowi cichego zamykaniem klapy. A nakładka dla dzieci zachęci maluchy do korzystania z dorosłego sedesu.

5. Miejsce do siedzenia w niedużej łazience? Oczywiście i nie tylko. Skrzynia na kółkach ma praktyczny schowek w środku (jeszcze jeden skarb w małej łazience) i wygodną poduszkę z rzepami.

Porządek bez wysiłku

1. W pojemnikach i koszykach zebrać można łazienkowe drobiazgi i akcesoria.  Od dziś wszystko na swoim miejscu!

2. Porządek pod prysznicem? Nic prostszego. Miękki organizer na ścianę ma tyle kieszeni, że zmieści akcesoria całej rodziny. Każdy może mieć swoją przegródkę.

3. Koniec z rolkami papieru na widoku! Pojemnik na 8 rolek pozwoli schować je w jednym miejscu.

Od czasu do czasu robię w łazience mały remanent, czyli bezwzględnie pozbywam się rzeczy przeterminowanych, niepotrzebnych i nie pasujących do wystroju. Tak niewiele potrzeba aby łazienka była piękna i praktyczna jednocześnie. Gdy zmiany wprowadzimy własnoręcznie, radość i satysfakcja gwarantowane. :)

Tematy powiązane z tym artykułem: dom łazienka dekoracje design
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze