Krokomierz do biegania: licznik sukcesów - ABC biegacza

Opublikowano 04.03.2015

Krokomierz do biegania to gadżet, który znacznie ułatwi Ci trening. Licznik kroków ma wiele przydatnych funkcji. Dowiedz się, jakich.

Do tego, że każdy biegacz powinien mieć dobre buty i odpowiednią odzież do biegania nie trzeba nikogo przekonywać. Warto także zainwestować w gadżety, które ułatwiają trening. Jednym z nich jest krokomierz do biegania.

FUNKCJE I ZALETY KROKOMIERZA

Każdy krokomierz jest wyposażony w funkcję mierzenia kroków, długości przebytej trasy oraz czasu trwania treningu.  Przydaje się osobom chcącym schudnąć, wzmocnić mięśnie, a przede wszystkim tym, którzy chcą poprawić kondycję.

Główną zaletą takiego licznika kilometrów do biegania jest to, że motywuje do dalszej pracy nad swoim ciałem i pozwala na odczyt i zapis dokładnych danych, które składają się na treningowy sukces. Nowoczesne krokomierze posiadają wiele zaawansowanych funkcji i pozwalają na poprawienie techniki biegania lub chodzenia.

Taki zaawansowany licznik kroków do biegania umożliwia odczyt zużytych kalorii i pomiar spalania tłuszczu. Daje możliwość wprowadzenia szczegółowych danych jak wzrost i waga. Odnotowuje prędkość aktualną, dzienną  oraz dzienną maksymalną.

Z myślą o osobach chcących porównać swoje wyniki z różnych okresów stworzono urządzenia z siedmiodniowym zapisem pamięci.

RODZAJE KROKOMIERZY

Krokomierz do biegania reaguje na każdy ruch naszej nogi, licząc w ten sposób kroki. Pośród dostępnych liczników mamy  te w postaci zegarka, czy krokomierze do paska, ale najbardziej funkcjonalne wydają się urządzenia z czujnikami 3D. Dzięki klipsowi można je przypiąć do odzieży, ale również włożyć do kieszeni, co dla wielu osób jest rozwiązaniem szczególnie praktycznym. 

Tematy powiązane z tym artykułem: moda bieganie akcesoria do biegania moda sportowa
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze