Koszulki, bluzy, kurtki do biegania - zestaw "na cebulkę"

Opublikowano 12.03.2015

Na zimowy trening biegowy załóż bluzę i kurtkę do biegania. Nie zapomnij także o odpowiedniej koszulce – jaka będzie najlepsza? Przeczytaj nasz poradnik.

Najwytrwalsi biegacze mają sprawdzone sposoby na każde warunki pogodowe. Kiedy pogoda jest zmienna, najlepiej założyć kilka warstw: od koszulki po kurtkę. Zestaw do biegania „na cebulkę” sprawdzi się doskonale!

DODAWAJ WARSTWY

W zimne dni warto zakładać kilka warstw, by jak najlepiej chronić organizm przed wychłodzeniem. Na koszulkę dobrze jest ubrać bluzę, ale nie każda sprawdzi się podczas treningu. Jakie bluzy do biegania będą najlepsze? Zdecydowanie ciepłochronne i oddychające, które mają właściwości termoregulacyjne. Powinny być też lekkie i wygodne, by nie ograniczać ruchów. Kolejną warstwą, o której nie możemy zapomnieć, jest kurtka. O tym, jaka kurtka do biegania sprawdzi się w niesprzyjających warunkach, decyduje kilka czynników.

Kurtka do biegania, podobnie jak bluza, powinna utrzymywać ciepło, jednak od pozostałych elementów stroju wyróżnia ją materiał chroniący przed wiatrem i deszczem.

ZACZNIJ OD PODSTAW

Bluzy do biegania czy kurtki spełnią swoją rolę jedynie w komplecie z funkcyjnymi koszulkami lub bielizną termoaktywną. Jaka koszulka do biegania będzie odpowiednia? Ważne, aby dobrze odprowadzała z naszego ciała pot. Jeżeli materiał będzie źle transportował wilgoć, nie będzie możliwe utrzymanie optymalnej temperatury ciała, niezależnie od ilości i jakości ubrań zastosowanych jako kolejne warstwy.

Tę samą koszulkę latem możemy założyć samodzielnie, tworząc zestaw do biegania ze spodniami. Alternatywą będzie kombinezon do biegania, w którym góra i dół stroju są połączone ze sobą, dzięki czemu mamy pewność, że odzież nie będzie zwijać się w trakcie biegu.  

Tematy powiązane z tym artykułem: moda bieganie odzież do biegania moda sportowa
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze