KAWA I WARSZAWA WCZORAJ I DZIŚ

Opublikowano 11.12.2014

Kawa i Warszawa? W stolicy nie brak miejsc, w których możesz napić się dobrej małej czarnej. Odwiedź stołeczne ogródki kawiarniane i sklep Kalimba Kofifi.

„Powszechna dam tutejszych dziś promenada i plezyr, do Wilanowa na kawę za czerwonego złotego, do Książęcego Burgrabiego” – pisał Teodor Ostrowski w XVIII wieku, pokazując, jak ważna dla stołecznej szlachty była kawa. Warszawa i jej mieszkańcy do dziś zresztą cenią smak tego napoju. Stolica pełna jest profesjonalnych sklepów kawowych i ciekawych kafejek.  

NA KAWĘ? TYLKO DO CZARTORYSKICH!

Pałac w Wilanowie należał do księcia Augusta Czartoryskiego, który urządził w nim kawiarnię dla szlachty z okolicznych dworów. Posiadłość ta była  ważnym punktem ówczesnej towarzyskiej mapy miasta.

KAWA I WARSZAWA OBECNIE

Dziś w Warszawie oprócz miejsc, w których wypijemy wyśmienite espresso, znajdziemy również liczne sklepy z kawą, w których zaopatrzyć będziemy mogli się w ziarna najlepszej jakości z całego świata. Warto wstąpić m.in. do  sklepu Tchibo w CH Targówek w Warszawie, który był pierwszym lokalem tej marki otwartym w Polsce.

Sklepokawiarnia–Warszawa

Polecamy również  Kalimba Kofifi – sklepokawiarnię dla dzieci i rodziców. Gdy dorośli pić będą cappuccino i rozmawiać, maluchy pobawią się w specjalnie stworzonym dla nich kąciku… Co ciekawe, „na wynos” nie kupimy tam kawy, ale zabawki. 

Tematy powiązane z tym artykułem: kawa wiedza i kawa sklepy kawowe
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze