Jakie ubranie do biegania zimą wybrać?

Opublikowano 29.12.2014

Nie musisz odkładać treningów do wiosny. Przeczytaj i dowiedz się, jakie ubranie do biegania zimą wybrać – dobierz idealny strój dla siebie.

Zima to trudny okres dla biegaczy. Śnieg, szczypiący w uszy mróz, porywisty wiatr mogą skutecznie zniechęcać do biegania. Wystarczy jednak odrobina motywacji i odpowiedni ubiór, a nie trzeba będzie odkładać treningów aż do wiosny.

NA CEBULKĘ

Złe warunki atmosferyczne sprawiają, że jesteśmy bardziej podatni na infekcje, a śliska nawierzchnia sprzyja kontuzjom. Odpowiednie ubranie do biegania zimą zapewni nam komfort również i podczas tej pory roku.

Ubranie do biegania na zimę musi być ciepłe, ale nie powinno być zbyt grube i powodować nadmiernego pocenia. Ważne, by każda warstwa była uszyta z materiałów odprowadzających wilgoć.

Warto zainwestować w ciepłochronną bieliznę funkcyjną jako pierwszą warstwę. Istotnym elementem zimowego stroju biegacza jest także ciepłochronna bluza lub kurtka, które zapewniają optymalną izolację cieplną. Kończyny dolne ochronimy przed chłodem zakładając spodnie ciepłochronne. Trzeba także pamiętać o odpowiednim obuwiu. Dobrze jest, gdy buty mają sztywniejszą podeszwę.

CZAPKA, SZALIK, RĘKAWICZKI

Ubranie do biegania zimą to nie tylko kurtka czy spodnie. W zimie trzeba chronić przede wszystkim głowę i szyję. Podczas biegu szczególnie narażone są zatoki, dlatego też nie powinno się biegać bez czapki. Na cieplejsze dni można wybrać czapkę z daszkiem lub opaskę funkcyjną. Dobrym rozwiązaniem może być także kominiarka, która spisuje się doskonale w roli szalika, a poza tym można ją nasunąć na twarz, gdy mróz utrudnia oddychanie. Podczas biegu przydadzą się rękawiczki, które chronią dłonie przed zimnem, a skóre przed wysychaniem i pękaniem.

Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze