Jakie są dobre buty do biegania? Porady dla aktywnych

Opublikowano 10.03.2015

Dobre buty do biegania – jakie wybrać? Czym charakteryzują się najlepsze modele? Przeczytaj, na co zwrócić uwagę przy zakupie obuwia do joggingu.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego obuwia sportowego do joggingu? Jakie są dobre buty do biegania? Podpowiadamy, co powinien posiadać idealny model.

WSTAWKI Z TKANINY DZIURKOWANEJ

Najlepsze buty do biegania – i dla początkujących, i dla zaawansowanych – muszą gwarantować stopie odpowiedni przewiew. Wentylacja skutecznie zapobiega przegrzaniu, które jest najczęstszą przyczyną bolesnych otarć.

Dodatkowo wstawki z tkaniny dziurkowanej będą odprowadzać pot na zewnątrz, utrzymując wewnątrz buta optymalną podczas treningu temperaturę.

GIĘTKA I MIĘKKA PODESZWA

Dobrze, aby buty do biegania – zwłaszcza ich podeszwa - były wykonane z gumy. Dzięki temu będzie je charakteryzowała wysoka przyczepność, która jest kluczowym czynnikiem, decydującym o komforcie biegu i sprzyjającym profilaktyce kontuzji. Pozwala pewnie stawiać stopę i pomaga w wypracowaniu optymalnej techniki biegowej. Zwróćcie uwagę, czy środkowa część podeszwy jest wykonana z pianki phylonowej – będzie ona dodatkowo amortyzować stopę.

PODUSZKA ŻELOWA W OKOLICY PIĘT

Podczas biegu pięta jako pierwsza dotyka gruntu. Jakie są najlepsze buty do biegania, które będą szczególnie chronić ją przed urazami?  Rozwiązaniem jest poduszka żelowa, która zapewnia profilaktykę urazów zarówno pięt, jak i mięśni oraz stawów.

ELEMENTY ODBLASKOWE

Bycie widocznym na trasie to podstawa bezpiecznego treningu – buty powinny posiadać wstawki fluorescencyjne, dzięki którym każdy kierowca zobaczy Was nawet z dużej odległości. Koniecznie weźcie to pod uwagę, rozważając, jakie są dobre buty do biegania.

Tematy powiązane z tym artykułem: moda bieganie buty do biegania moda sportowa akcesoria do biegania
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze