Jakie buty do biegania w zimie wybrać?

Opublikowano 29.12.2014

Buty to ważny element stroju biegacza - dobrze dobrane zapewniają komfort i chronią przed kontuzją. Dowiedz się, jakie obuwie do biegania w zimie wybrać!

Buty do biegania są najważniejszym elementem stroju biegacza. Chociaż wielu początkujących biegaczy zaczyna od jednej, uniwersalnej pary, to ci trenujący dłużej zwykle inwestują nawet w kilka par, w tym w specjalne buty do biegania w zimie.

JAKIE POWINNY BYĆ DOBRE BUTY DO BIEGANIA ZIMĄ?

Biegacze wiedzą, że gdy posiadane buty nie są zbyt lekkie, można w nich biegać również przy niższych temperaturach, a nawet cały rok. Jeśli jednak trenujemy często i intensywnie warto zakupić specjalne buty do biegania w zimie. Przede wszystkim powinny być ciepłe, nieco grubsze niż te, w których biega się w cieplejszych porach roku. Ich podeszwa powinna być sztywniejsza, a tkanina wierzchnia bardziej wytrzymała.

Podczas biegu po oblodzonych chodnikach podstawowymi cechami, na które należy zwrócić uwagę są przyczepność i stabilność. O tym, czy buty sprawdzą się w takich warunkach można przekonać się już na pierwszym zimowym treningu. Należy natomiast zastanowić się, czy warto kierować się nieprzemakalnością. Im wyższy stopień odporności na przemakanie, tym niestety większe ryzyko przegrzania i pocenia stopy, o ile więc nie pokonujecie długich dystansów po ośnieżonych polnych ścieżkach, zrezygnujcie z kupna butów z membraną.

A MOŻE BUTY TERENOWE...?

Wielu pasjonatów biegania zimą sięga po buty terenowe, które tworzone są z myślą o pokonywaniu tras w wymagającym terenie, w tym górach, ale także do biegania w parkach czy na leśnych ścieżkach. Sprawdzą się jako buty do biegania w zimie, gdyż są niezwykle wytrzymałe i mają grubą podeszwę, która dobrze amortyzuje, chroni przed mrozem i gwarantuje odpowiednią przyczepność. 

Tematy powiązane z tym artykułem: bieganie moda buty do biegania moda sportowa
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze