Jaki plecak do biegania wybrać?

Opublikowano 05.01.2015

Szukasz rozwiązania dla bagażu podczas biegania? Zwróć uwagę na to, jakie cechy powinien posiadać dobry sportowy plecak– nieodzowny gadżet dla każdego biegacza.

Podczas biegów długodystansowych, gdy potrzebny jest dodatkowy ekwipunek, pas do biegania może nie wystarczyć. Plecak jednak sprawdzi się doskonale. Wystarczy wiedzieć, czym kierować się przy zakupie, aby spełniał nasze oczekiwania i byśmy czuli się komfortowo z bagażem na plecach.

CECHY SZCZEGÓLNE PLECAKA DO BIEGANIA

Najważniejszą cechą jest stabilność, dlatego standardowy plecak nie będzie odpowiedni – podskakujący bagaż będzie przeszkadzał nam w biegu i powodował otarcia, a to, co mamy wewnątrz, może ulec uszkodzeniu. Jeszcze gorszym wyborem jest jednoramienna torba czy miękki workowy plecak – pierwsza nadmiernie obciąża jedną stronę ciała, drugi będzie powodował siniaki, odbijając od naszych pleców wszystkie przedmioty, które spakowaliśmy.

Podstawową cechą modeli biegowych jest punkt ciężkości zlokalizowany blisko ciała. Dobry plecak do biegania powinien mieć wewnętrzne usztywnienie, a także być dopasowany do kształtu pleców biegacza dzięki specjalnie wyprofilowanemu tyłowi, aby podczas biegu bagaż nie przemieszczał się na plecach.

Plecak z elastycznego, wytrzymałego materiału, pomoże utrzymać stabilną sylwetkę – ciężar ciała będzie odpowiednio rozłożony na ramionach i plecach przez cały okres treningu.

O jakości plecaka świadczą również elementy wykonanie z siateczkowatego materiału, który odprowadza wilgoć. Co więcej, aby plecak do biegania nie ulegał rozluźnieniu, powinien posiadać możliwość regulacji obwodu, a także zatrzaskowe zamknięcia.

PRAKTYCZNE DETALE

Z elementów szczególnych plecak do biegania powinien posiadać zewnętrzne kieszenie zapinane na zamki błyskawiczne bądź rzepy, które stanowią idealne miejsce do schowania bidonu, głównie dzięki specjalnym mocowaniom. Dzięki temu nie będziecie zmuszeni trzymać bidonu albo butelki wody podczas biegu w dłoni. Ręce pracują wtedy nierównomiernie, co wpływa na mniejszy komfort przy przemierzaniu kolejnych kilometrów. Z kolei kieszenie wewnętrzne pozwolą Wam w łatwy sposób schować inne drobiazgi - na przykład dokumenty, klucze, chusteczki higieniczne, przekąskę czy telefon komórkowy.

DODATKOWY BAGAŻ TO NIE PROBLEM

Spory dylemat, przed którym stajemy przy wyborze plecaka, to wybór pojemności. Jeśli nie jesteście biegaczami długodystansowymi, sprawdzi się model, który może pomieścić 5 do 10 litrów. Jednak gdy bierzecie udział w maratonach i górskich biegach, koniecznie wybierzcie plecak do biegania z pojemnością powyżej 10 litrów. Dzięki temu pomieścicie w nim jedzenie, zapasową kurtkę i bukłak lub bidon, które pozwolą wam na wygodne dostarczanie płynów w trakcie wysiłku.

Tematy powiązane z tym artykułem: moda bieganie akcesoria do biegania moda sportowa
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze