JAKI EKSPRES DO KAWY WYBRAĆ?

Opublikowano 18.04.2015

Jaki ekspres do kawy wybrać? Przelewowy, ciśnieniowy, na kapsułki? Różnorodność modeli jest ogromna. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę kupując maszynę do kawy.

Na sklepowych półkach aż roi się od różnego rodzaju urządzeń do parzenia kawy i niejeden amator małej czarnej czuje się zagubiony. Podpowiadamy więc niezdecydowanym, jaki ekspres do kawy wybrać, by cieszyć się pełnym aromatem i siłą kawowego naparu.

EKSPRES PRZELEWOWY

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów ekspresów do kawy. Maszyny przelewowe są świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie trzeba równocześnie przygotować kawę dla wielu osób. Dzięki nim możliwe jest zaparzenie naparu w dzbanku, który później można wyjąć i postawić na stole. Kawa umieszczana jest w papierowym filtrze, przez który przepuszczana jest gorąca woda. Tak przyrządzony napój może być nieco mniej wyrazisty w smaku, ale jest ciekawą alternatywą dla tych, którzy nie przepadają za kawą rozpuszczalną. Koszt samego urządzenia jest niewielki, podobnie jak koszty eksploatacji (zakupu filtrów).

EKSPRES CIŚNIENIOWY NA KAPSUŁKI

Osoby zastanawiające się, na jaki ekspres do kawy się zdecydować, często rozważają zakup maszyny na kapsułki. Ma ona wiele zalet. Przede wszystkim jest to wygoda użytkowania. Tego typu urządzenie nie wymaga bowiem stosowania żadnych dodatkowych filtrów, spieniaczy czy innych akcesoriów. Wystarczy umieścić w urządzeniu odpowiednią kapsułkę, a ekspres przyrządzi aromatyczne macchiato, lekkie cappuccino lub małą czarną.

Ekspresy na kapsułki cechuje również piękny wygląd, czego przykładem są urządzenia należące do rodziny Tchibo Cafissimo, np. Cafissimo Classic. Nie tylko parzą doskonałą kawę, ale również zachwycają nowoczesnym designem, modnymi kolorami i jakością wykonania, dzięki czemu są ozdobą każdej kuchni.

Co prawda jedna filiżanka kawy z kapsułki kosztuje więcej niż przyrządzona w tradycyjnym ekspresie ciśnieniowym, jednak dla osób pijących kawę rzadko nadal jest to rozwiązanie tańsze niż zakup wielokrotnie droższego urządzenia na kawę ziarnistą czy mieloną. Ponadto wybór gatunków kaw w kapsułkach jest imponujący, a hermetyczne opakowanie chroni aromat każdej porcji.

EKSPRES CIŚNIENIOWY RĘCZNY LUB AUTOMATYCZNY

Wśród dostępnych na rynku tego typu urządzeń na szczególną uwagę zasługuje zaawansowany i w pełni zautomatyzowany ekspres na kapsułki Cafissimo Latte, który opracowany został przez Tchibo we współpracy z włoską firmą Saeco. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by przygotować przy jego pomocy espresso, caffè crema, cappuccino lub latte.

EKSPRESY PODWÓJNE

Na rynku spotkać można również ekspresy podwójne, łączące w sobie cechy maszyny ciśnieniowej i przelewowej. Umożliwiają one parzenia kawy na oba sposoby i są bardzo dobrym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie ilość przygotowywanych naparów jest różna w zależności od dnia.

Decyzję o wyborze konkretnego ekspresu najlepiej podejmować po zastanowieniu się, do czego ma on służyć. Nie ma bowiem sensu przepłacać za funkcje i automatykę, z których i tak nie będzie się korzystać.

Tematy powiązane z tym artykułem: kawa wiedza i kawa ekspresy Cafissimo
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze