Jaka bielizna do biegania? Od koszulki po skarpetki

Opublikowano 08.04.2015

Profesjonalne skarpetki do biegania to dodatkowa ochrona dla stopy podczas treningu. Przeczytaj, jaka bielizna jest najlepsza dla biegacza.

W czasie biegania powinniśmy pamiętać, aby każda warstwa odzieży, którą zakładamy, była przyjazna dla naszego ciała. Jaka bielizna do biegania sprawdzi się najlepiej w czasie dużego wysiłku? Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

BLISKO TWOJEGO CIAŁA

Dobra bielizna do biegania powinna zapewniać izolację cieplną i równocześnie odprowadzać pot z powierzchni ciała. Dzięki zastosowaniu dopasowanych do kształtu ciała stref, które biorą udział w transporcie wilgoci, bielizna doskonale sprawdzi się jako podstawowa warstwa termoizolacyjna.

W sklepach znajdziecie bieliznę funkcyjną i termoaktywną, którą można zakładać nie tylko do biegania, ale także innych aktywności – gry w koszykówkę czy jazdy na nartach. Dzięki komfortowi, jaki zapewnia, przez wiele osób używana jest jako bielizna codzienna.

OD STÓP DO… TUŁOWIA

Skarpetki do biegania muszą w czasie biegu zapewniać optymalne środowisko dla stopy. Zastosowanie wzmocnienia na podeszwie, podbiciu i w partii ścięgna Achillesa stanowi dodatkową ochronę miejsc szczególnie narażonych na przeciążenie. Majtki do biegania muszą z kolei zapewniać swobodę ruchów i zapobiegać otarciom, dlatego najlepiej, aby były wykonane z przewiewnego, przyjaznego dla ciała materiału i bezszwowe. Wybierając biustonosz sportowy, panie powinny zwrócić uwagę na to, by mocno podtrzymywał biust. Kobiety i mężczyźni mogą również wybrać funkcyjną koszulkę bez rękawów, która stanowi przykład idealnej pierwszej warstwy pod cieplejsze ubrania do biegania na chłodne dni.         

Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze