Jak zrobić idealną kawę mrożoną?

Opublikowano 18.01.2015

Chcesz wiedzieć jak zrobić kawę mrożoną? Poznaj prosty sposób na jej przygotowanie. Ten orzeźwiający napój przyniesie Ci ochłodę w upalne dni.

ORZEŹWIENIE DZIĘKI MROŻONEJ KAWIE

Gorące dni to doskonały czas na orzeźwiające napoje. Amatorzy małej czarnej także w tym czasie mają pole do popisu. Eiscaffe, Iced coffe, kawa z lodem… A może lubisz zimną kawę w zimowe wieczory? Zapoznaj się z radami, jak zrobić kawę mrożoną i rozkoszować się jej smakiem.

KAWA MROŻONA – NIEZBĘDNE AKCESORIA

Aby zrobić mrożoną kawę, warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Na szczęście nie potrzebujesz ich wiele. Niezwykły aromat i głęboki smak uzyskasz zaparzając kawę w ekspresie ciśnieniowym, sprawdzi się również kafetiera (mokka) lub zaparzacz. Oprócz tego do jej przygotowania będzie Ci potrzebne mleko, jeśli lubisz i lód.

Jeśli nie masz kostkarki do lodu, zamroź wodę w specjalnych woreczkach lub pojemniczku. Możesz również wykorzystać kawę rozpuszczalną.

Podstawowym naczyniem, w którym połączysz składniki kawy mrożonej, jest miseczka lub mały garnek. Do zmieszania ich ze sobą użyj miksera, blendera, shakera lub trzepaczki. Dodatkowo przyda się gruba słomka do picia, a do ozdobienia kawy posypywaczka lub małe sitko i ulubione przyprawy.

KAWA MROŻONA - JAK ROBIĆ KROK PO KROKU

Nie wiesz, jak zrobić kawę mrożoną? Bazowy przepis jest łatwy i szybki w przygotowaniu. Wystarczy kilka dobrej jakości składników.

  1. Zrób czarną kawę w ekspresie lub zaparz, używając innych sprzętów dostępnych w kuchni. Najlepiej użyj filtrowanej wody - nie zmieni ona smaku kawy.
  2. Jeśli lubisz, posłodź kawę i odstaw do ostygnięcia.
  3. Zimną kawę wlej do naczynia, w którym przygotujesz kawę mrożoną i stopniowo dodawaj schłodzone mleko i kostki lodu.
  4. Całość możesz zmiksować, używając blendera, uzyskasz w ten sposób delikatną piankę. Możesz również wymieszać składniki za pomocą łyżki lub ręcznego spieniacza do mleka. Efekt delikatnej pianki uzyskasz także nalewając gotowy płyn z wysokości.

Kawa najlepiej smakuje podawana w schłodzonej wysokiej szklance o grubych ściankach.

KAWĘ MROŻONĄ MOŻNA UROZMAICIĆ

Chcesz wiedzieć, jak zrobić mrożoną kawę w oryginalny sposób? Mieszaninę kawy z mlekiem zamroź, a następnie zmiksuj, uzyskasz napój o ciekawej fakturze. Wykorzystuj owoce, lody, sorbety, bądź bakalie. Wystarczy ze schłodzoną kawą zblendować truskawki, banany lub dodać uprażone wiórki kokosowe czy gałkę ulubionych lodów. Smacznym dodatkiem będą również wszelkiego rodzaju likiery czy mocne alkohole. Oryginalny aromat uzyskasz dzięki gałce muszkatołowej. 

Komentarzy: 2. Dodaj również swoją opinię na ten temat.
Dodaj komentarz

Komentarze