Jak wybrać najlepsze słuchawki do biegania? - ABC biegacza

Opublikowano 06.01.2015

Muzyka nazywana jest legalnym środkiem dopingującym. Dowiedz się, jakie słuchawki do biegania wybrać, by cieszyć się pełnią dźwięku podczas każdego treningu!

Słuchawki w uszach biegacza to dziś bardzo częsty widok, a muzyka do biegania jest nawet nazywana legalnym środkiem dopingującym. Jak więc cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem podczas biegu? Wystarczy wybrać odpowiednie słuchawki do biegania.

MOC MUZYKI

Wielu amatorów jak i profesjonalnych sportowców nie wyobraża sobie treningu bez muzyki. Energetyczne dźwięki, rozbrzmiewające w słuchawkach, po pierwsze motywują do działania, po drugie pobudzają i sprawiają, że czerpiemy z biegania jeszcze większą przyjemność. Naukowcy uważają, że dzięki odpowiednio dobranej playliście ruch staje się  rytmiczny i jesteśmy bardziej wytrzymali na zmęczenie.

Słuchanie muzyki podczas wysiłku fizycznego może zwiększyć wydolność organizmu aż o 15 procent. Sam wybór rodzaju muzyki jest sprawą indywidualną. Trzeba zwrócić uwagę na rytm, melodię i harmonię. Najczęściej polecanymi gatunkami są deep house oraz rytmiczny rock.

WYBIERZ SWÓJ TYP

Aby móc w pełni cieszyć się pięknem dźwięków najlepszej muzyki, należy zaopatrzyć się w odpowiednie słuchawki do biegania. Podobnie jak w przypadku tych tradycyjnych możemy wybrać słuchawki douszne i nauszne, bezprzewodowe lub przewodowe. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, co jest dla nas wygodniejsze i jaki typ lubimy najbardziej. Podstawowym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek, jest to, żeby posiadały specjalny system umocowań. Sprawi on, że nie będą wypadały z naszego ucha. Poza tym, jeśli to słuchawki douszne, powinny zawierać wymienne silikonowe zatyczki. Idealne są odporne na pot i można je myć. Przydatnym elementem jest także uchwyt do przewodu do zamocowania na odzieży.

WAŻNE PARAMETRY

Istotną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę kupując słuchawki do biegania, jest także tak zwane pasmo przenoszenia, czyli zakres częstotliwości, który zostanie poprawnie przeniesiony przez słuchawki. Im większa rozpiętość tego pasma, tym większą różnorodność dźwięku potrafią one odegrać. Należy także pamiętać, że będą one używane w często ekstremalnych warunkach, na przykład gdy wieje, gdy pada deszcz, gdy głośno oddychamy ze zmęczenia. Dlatego też warto dobrać specjalne nakładki tłumiące dźwięki z zewnątrz. Tu również mamy do wyboru piankowe i gumowe. Należy sprawdzić, w których biega nam się lepiej i wybrać te odpowiednie dla siebie.

PRAKTYCZNE GADŻETY

Żeby cieszyć się najlepszą muzyką do biegania dobrze jest również do słuchawek dokupić naramienny odtwarzacz muzyki. Specjalna opaska zawijająca się wokół ramienia zapewnia dobre trzymanie - nie musimy się martwić, że będzie nam przeszkadzał lub że go zgubimy. Dużym ułatwieniem dla biegaczy są także specjalne otwory na słuchawki znajdujące się w bluzach czy kurtkach.

Przy ulubionej muzyce biega się lepiej. Wybierzmy więc takie słuchawki do biegania, które pozwolą cieszyć się zarówno swobodnym biegiem jak i czystym dźwiękiem. 

Tematy powiązane z tym artykułem: moda bieganie akcesoria do biegania modne akcesoria moda sportowa
Komentarzy: 3. Dodaj również swoją opinię na ten temat.
Dodaj komentarz

Komentarze