Jak się ubrać do biegania zimą – poradnik dla zdeterminowanych

Opublikowano 06.03.2015

Zobacz, jak się ubrać do biegania zimą. Odpowiednie spodnie, czapka, rękawiczki - nie pozwól, by w chłodniejsze dni Twoja aktywność spadła!

Choć zimą panują warunki, przed którymi mamy ochotę uciekać, odważni biegacze nawet w czasie mrozu nie planują się zatrzymywać. Jak się ubrać do biegania w zimie? O czym powinniśmy pamiętać i o co zadbać, by bieganie sprawiało nam przyjemność nawet w ekstremalnych warunkach?

CEBULA ZA WZÓR - JAK SIĘ UBRAĆ NA BIEGANIE ZIMĄ?

Zimą warunki pogodowe nie sprzyjają biegaczom – mróz powoduje problemy z oddychaniem, a śliska nawierzchnia sprzyja kontuzjom. Dodatkowo musimy bardzo dbać o to, aby nie wychłodzić organizmu. Dlatego warto jeszcze przed rozpoczęciem zimowego sezonu odpowiedzieć na pytanie: jak się ubrać do biegania zimą, by pokonać niesprzyjającą aurę?                          

Kompletowanie stroju zimowego możemy zacząć od założenia koszulki termoaktywnej, na którą następnie ubierzemy bluzę zapewniającą izolację cieplną. Kiedy mamy już dwie warstwy na sobie, czas na ochronę przed wiatrem w postaci kurtki.

Jakie spodnie do biegania zimą będą najlepsze? Należy wybrać spodnie nie tylko wykonane z materiałów oddychających i odprowadzających wilgoć, ale również ciepłochronne.

OD STÓP DO GŁÓW

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat tego, jak się ubrać do biegania zimą? Warto zadbać również o odpowiednie obuwie. Buty powinny mieć twardszą podeszwę o dobrej przyczepności, aby zminimalizować ryzyko kontuzji. Do butów należy dobrać funkcyjne skarpety, które ochronią stopy przed utratą ciepła. Przed zimnem należy zabezpieczyć także dłonie i głowę, dlatego biegacz powinien mieć przy sobie sportową czapkę i rękawiczki. 

Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze