Jak nie rzucić biegania po miesiącu?

Opublikowano 02.10.2014

Rozglądam się wokół i zauważam, że panuje prawdziwa moda na bieganie. Codziennie mija mnie coraz więcej biegających osób. Postanowiłam spróbować i ja. Bieganie jest sportem niedrogim, możliwym do uprawiania zawsze i wszędzie. Krótsze dni i jesienna pogoda nie powinny przeszkadzać w codziennym treningu. Wystarczy mieć odpowiedni strój i ekwipunek. Jako początkujący biegacz zdecydowałam się na zestaw wybrany z katalogu Tchibo, sprawdzony i skuteczny podczas ćwiczeń w jesienną pogodę. Zaczynam z nadzieją, że wytrwam w podjętym postanowieniu. Trzymajcie kciuki!

Jak skutecznie motywować się do biegania?

Ciekawe, co Was motywuje do biegania? Zobaczcie moją listę powodów, dla których warto biegać.

  1. Piękna sylwetka, bo bieganie modeluje figurę i redukuje tkankę tłuszczową.
  2. Dobry nastrój, bez względu na pogodę – wysiłek fizyczny uwalnia endorfiny, odpowiedzialne za dobry humor i poczucie zadowolenia!
  3. Dużo energii i siły – z dwojgiem dzieci to szczególnie pożądane.
  4. Sprawność fizyczna i dobre przygotowanie do sezonu zimowego. Nie zamierzam oszczędzać się na snow boardzie lub nartach.
  5. Mój czas i poczucie, że robię coś dla siebie.

W grupie będzie raźniej, dlatego do biegania namówię przyjaciółkę. Będziemy wspierać się wzajemnie i inspirować.

Fruwam, czyli buty dla biegacza

Koleżanki i koledzy, którzy regularnie biegają, uważają, że nawet początkujący biegacz powinien mieć dobre buty. A dobre to takie, które chronią przed urazami, są wygodne, dobrze dopasowane i przewiewne. Buty, których obecności nie czujemy, a jednocześnie skutecznie amortyzują każdy krok.

Komfort biegania

Biegać można w każdą pogodę, jeżeli mamy odpowiedni strój. A mój plan na najbliższe tygodnie zakłada bieganie bez względu na aurę. Nie poddam się, nie ma mowy. W bieganiu – a właściwie wszelkiej aktywności fizycznej – ważna jest regularność. Niestraszne mi deszcz i wiatr, gdy wszystko, co mam na sobie, jest wygodne, ciepłe i skutecznie chroni przed wiatrem oraz deszczem. W czasie treningów nie ma taryfy ulgowej. :)

Na codzienne bieganie wybieram to, co dla mnie najbardziej komfortowe, by myśleć tylko o przyjemnych rzeczach i bez przeszkód bić własne rekordy. W cieplejsze dni biegam w dopasowanej kurtce, oddychającej i odprowadzającej wilgoć z powierzchni ciała. Mam zamiar dobrze się spocić. :) Bluza ma zamek błyskawiczny i dużo kieszeni na drobne, telefon i chusteczki do nosa.

Detale są najważniejsze. Rękawy z wycięciem na kciuk, miękka osłona na brodę to pozornie drobiazgi, ale przy regularnym bieganiu, bez względu na pogodę, decydują o komforcie i odpowiedniej ochronie.

Moje ubranie do biegania spełnia jeszcze jeden ważny dla mnie warunek. Zgadliście na pewno. Musi być zgrabne i stylowe.

Zmyślne dodatki

Podstawowy zestaw biegacza uzupełniam o sprytne dodatki. Komfort biegania zapewniają sportowe podkolanówki, które wspomagają krążenie krwi, a specjalna, miękka warstwa w miejscach o największym obciążeniu i ucisku chroni przed urazami i bólem.

Do biegania mam także superrękawiczki, które dzięki punktom przewodzącym pozwalają swobodnie obsługiwać smartfon.

Żaden poważny biegacz nie trenuje bez czapki. Moja jest ciepła, elastyczna i dobrze chroni głowę i uszy.

Bezpieczna, czyli dobrze widoczna

Gdy zaczęłam biegać, szybko zorientowałam się, że oprócz odpowiedniego stroju bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Dni stają się krótsze i coraz częściej trenuję po zmierzchu. Na biegowej trasie kluczowa staje się widoczność. Wieczorem doskonale sprawdzi się kurtka z elementami odblaskowymi lub inteligentne dodatki. Świecąca opaska LED, zakładana na rękę lub nogę, z regulacją obwodu i zapięciem na rzepy sprawi, że każdy mnie zauważy. Praktyczne i bezproblemowe są także klipsy LED do butów z dwoma trybami świecenia i wysokim natężeniem światła.

Z każdym dniem coraz szybciej

Ambicje rosną tak, jak stawiane sobie wyzwania. Czuję, że biegam coraz lepiej, dłużej. Każdy dzień przynosi postępy. A może w przyszłym roku półmaraton? Codzienne sprawdzanie wyników działa motywująco. Korzystam z aplikacji Endomondo, a do rejestracji sportowych osiągnięć mam specjalny pas z pulsomierzem Bluetooth. W połączeniu z telefonem mogę teraz planować mój trening i analizować codzienne wyniki. Rewelacja! Bardzo zachęcam Was do biegania! To wspaniałe uczucie, gdy wracam zmęczona do domu, nie ma sobie równych. Znów wygrałam sama ze sobą. A jutro będzie jeszcze lepiej.

Komentarzy: 3. Dodaj również swoją opinię na ten temat.
Dodaj komentarz

Komentarze