Jak kredką przeprowadzić rewolucję w dziecięcej szafie

Opublikowano 01.05.2014

 

Mam dla was dwa proste pomysły na to, jak wprowadzić porządek do szafy dziecka, robiąc z tego jednocześnie wspólną twórczą zabawę. Wystarczy wam do tego kartonowe pudełko, kolorowy papier, papier samoprzylepny i kredki. 

szafa

MAŁA MISS PORZĄDKÓW

Moja córeczka wszystko chce robić sama, a przebieranie się to jedna z jej ulubionych czynności. Skarpetki, spódniczki a nawet rajstopy zmienia czasami kilka razy dziennie, a ja ze zdziwieniem stwierdzam nagle, że po obiedzie jest w innej kreacji niż była przed. Już się z tą rewią mody i dziwnym doborem kolorów pogodziłam, dlatego ważne jest dla mnie zorganizowanie szafy w taki sposób, żeby córka miała łatwy dostęp do ubrań – dziecku ułatwi to zabawę i nauczy porządku, a wam oszczędzi czasu na sprzątanie. 

SPOSÓB NA ZNIKAJĄCE SKARPETKI

W zasięgu małych rączek trzymam przede wszystkim skarpetki, bieliznę, spodnie i spódniczki. Problem tych najdrobniejszych części garderoby – wiecznie gubiących się i wpadających w zakamarki– można rozwiązać robiąc własnoręcznie ozdobne pudełka. Jak? To proste! Najlepiej wykorzystać pudełka po butach (na pewno macie ich kilka!), bo ze względu na swój rozmiar dobrze mieszczą się w większości rodzajów typowych szuflad. Takie pudełka najlepiej obkleić papierem – ozdobnym, kolorowym albo szarym, który wspólnie z dzieckiem pomalujecie. Gdy wasze dziecko samo wybierze kolory pudełek na poszczególne części garderoby, szansa, że będzie je we właściwe pudełka odkładać, jest dużo większa!

 

=MAPA SKARBÓW UKRYTYCH W SZAFIE

Drugim pomysłem na małą rewolucję w szafie dziecka, jest zrobienie oznaczeń na szuflady. Takie znaczniki szczególnie przydają się rano, gdy się spieszycie, a wasze dziecko akurat chce być wyjątkowo samodzielne i bez waszej pomocy skompletować wszystkie potrzebne ubrania :) Do zrobienia takiej „mapy skarbów” potrzebny wam będzie papier (najlepiej samoprzylepny) i kredki albo farbki. Będziecie się świetnie bawić, robiąc to razem: narysujcie kontury różnych rodzajów ubrań – jak w kolorowance – a dzieci pokolorują sukienki, spódniczki i spodnie. Potem je podpisujecie, najlepiej sylabizując – przy okazji codziennej garderoby będziecie mogli ćwiczyć czytanie nazw kolejnych kategorii ubrań. Te dwa proste pomysły pomogą wam utrzymać porządek, wasze dzieci nauczą samodzielności, a przede wszystkim będą wspólną zabawą. Same korzyści!

Tematy powiązane z tym artykułem: akcesoria dla domu dzieci DIY - zrób to sam dom
Komentarzy: 1. Dodaj również swoją opinię na ten temat.
Dodaj komentarz

Komentarze