Jak bez wysiłku odświeżyć dziecięcy pokój?

Opublikowano 02.06.2014

W czasie wakacji dzieci spędzają dużo czasu poza domem. A ja właśnie wtedy odczuwam nieopanowaną pokusę aby dekorować, odświeżać i przemeblować co tylko można. Rozsądek oczywiście podpowiada aby wykorzystać ten wolny czas dla siebie. Ale cóż zrobić ja po prostu nie potrafię siedzieć spokojnie. Zaczynam od pokoju dziecięcego. Dobrze zorganizowany, oryginalnie udekorowany, zachęcać będzie dzieci do nauki i twórczej zabawy. A poza tym chcę dzieciom zrobić niespodziankę i zaskoczyć je nowym, wspaniałym miejscem przygotowanym specjalnie dla nich.

KOLORUJEMY DZIECIĘCY POKÓJ

Moje dzieci i ja bardzo lubimy kolory. Czy wszystko co szkolne musi być poważne? Oczywiście, że nie. Segregatory, pojemniki z szufladami i organizery wybieram w żywych, mocnych barwach. Dodadzą kolorów i atrakcyjności białym czy sosnowym meblom. Meble są neutralne i proste, tak aby niewielkim kosztem, przy pomocy zmiany dekoracji, dziecięcy pokój ciągle odmieniać. Drobne ozdoby – obrazki, wazoniki, a także zeszyty i szkolne przybory ustawiam na praktycznych, wąskich półkach z brzegiem zapobiegającym zsuwaniu.

JAK OPRAWIĆ OBRAZKI BEZ KUPOWANIA RAMEK

Dzieci uwielbiają zajęcia plastyczne. Warto niektóre z ich arcydzieł zawiesić na ścianie. Do oprawienia nie potrzebuję ramek – wystarczy dekoracyjna taśma klejąca.

WYJĄTKOWE PODARUNKI

Już nie mogę doczekać się powrotu moich ukochanych milusińskich. Chcę zobaczyć ich miny na widok nowego pięknego pokoju.  A potem razem przejrzymy prace plastyczne z całego roku i coś wybierzemy do zawieszenia na ścianach lub na prezenty dla najbliższych. 
A potem zapakujemy prace w kolorowe koperty i wyślemy pocztą. To będzie miła niespodzianka.

Bardzo lubię domowe prace kreatywne i czasem myślę, że robię to nie tylko dla moich dzieci, ale także dla siebie. I jeszcze po to aby zobaczyć ich uśmiechnięte, zadowolone buzie. :)

Komentarzy: 1. Dodaj również swoją opinię na ten temat.
Dodaj komentarz

Komentarze