IRISH COFFEE – PRZEPIS NA ROZGRZEWAJĄCY SMAK

Opublikowano 30.04.2015

Poznaj przepis na irish coffee. Dowiedz się, jak powstaje słynna irlandzka kawa, której podstawowym składnikiem jest rozgrzewająca whisky.

WIĘCEJ NIŻ KAWA

Irish coffee jest kawą znaną i podawaną na całym świecie. Rozgrzewające właściwości i smak uzyskujemy dzięki oryginalnemu połączeniu kilku prostych składników. Jednym z nich jest whisky. Ten alkohol dojrzewający głównie w dębowych beczkach nadaje aromat irish coffee. Przepis nie jest skomplikowany, a napój smakuje wyśmienicie.

GENEZA POWSTANIA IRISH COFFEE

Jak wiele doskonałych przepisów irish coffee powstała przez przypadek. W 1942 roku odbywał się dziewiczy lot boeinga 314. Samolot z pasażerami na pokładzie wystartował z Irlandii. Mimo iż lot miał zakończyć w Kanadzie, zła pogoda pokrzyżowała plany i boeing musiał zawrócić na irlandzkie lotnisko Foynes. Zmęczeni pasażerowie zostali uraczeni na lotnisku napojem wymyślonym na szybko przez szefa kuchni. Nazwał go Irish Coffee.

PO IRLANDZKU NA DWA

Poznaj dwa sposoby na to, jak przyrządzana jest kawa irish. Podaje się ją w wysokiej szklance z uchem. Ważne jest, aby bita śmietana nie zmieszała się z resztą napoju.

 

Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze