Buty damskie do biegania, obuwie biegowe męskie i modele dla dzieci – czym się różnią?

Opublikowano 10.04.2015

Dobre buty damskie do biegania łączą w sobie wygodę i modny wygląd. Obuwie męskie i dla dzieci również powinno spełniać te warunki. Wybierz model dla siebie!

Każdy rozpoczynający swoją przygodę z bieganiem ma inną motywację. Jedni kochają sport, inni chcą poprawić wygląd swojej sylwetki. Każdy powinien również posiadać różne obuwie biegowe.

STABILIZACJA DLA NIEJ

Kobiety są zbudowane inaczej niż mężczyźni i biegają w inny sposób. Z tego powodu buty damskie do biegania różnią się nieco od butów do biegania męskich.

Kobietom zaleca się zakup butów stabilizujących. Buty damskie do biegania są zazwyczaj wyjątkowo lekkie, dobrze dopasowane, a podpora śródstopia zapewnia wspomnianą już optymalną stabilność. Poza tym tak jak większość dobrego obuwia sportowego, powinny cechować się wytrzymałością, a materiał z dzianiny dziurkowanej ma zapewnić przyjemne środowisko dla stopy. Oferta jest na tyle szeroka, że każda biegaczka znajdzie coś dla siebie: może przebierać we wzorach i kolorach.

AMORTYZACJA DLA NIEGO, OCHRONA DLA DZIECKA

Męskie buty do biegania bardziej niż na stabilizację są nastawione na amortyzację. Częściej zawierają elementy amortyzujące w okolicy pięty i palucha.

Dostępne są także buty do biegania dla dzieci. Zaprojektowane tak, by w jak najwyższym stopniu chronić przed urazami: o dobrej amortyzacji i stabilizujące stopy. Jednocześnie dziecięce buty biegowe muszą zapewniać cyrkulację powietrza i być lekkie. Bardzo ważne jest, żeby nie kupować butów o kilka rozmiarów większych „na zapas”. Bieganie w za dużym obuwiu to najprostsza droga do kontuzji.

Dobre dopasowanie buta do stopy jest istotne zarówno w biegowym obuwiu dziecięcym jak i damskim czy męskim. Optymalny jest wybór butów o pół do jednego rozmiaru większych.

Tematy powiązane z tym artykułem: moda bieganie buty do biegania moda sportowa dzieci
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze