BIUROWA MASZYNA DO KAWY

Opublikowano 29.05.2015

Maszyna do kawy w biurze to najczęściej automat w którym można kupić napój instant. Dużo lepszym rozwiązaniem są profesjonalne ekspresy. Sprawdź dlaczego.

W niejednym biurze miejscem najczęstszych spotkań jest kuchnia. Znajdująca się w niej maszyna do kawy ma magiczną moc przyciągania pracowników – chwile spędzone przy kawie pozwalają na oderwanie się od obowiązków i dodają energii do dalszej pracy. Jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej w firmowej przestrzeni?

SZAFY Z KAWĄ CZYLI AUTOMATY

Maszyna do kawy dostępna w biurach to często stojący na korytarzu lub na kuchennych blacie automat, w których można kupić co najwyżej kawę instant. 

Oczywiście istotny jest również sam gatunek kawy. O ile w przypadku ekspresów ciśnieniowych decyzja o tym, co zaparzyć, zależy w dużej mierze od użytkownika, o tyle w automacie do kawy znajdziemy jedynie to, co wsypał do niego producent. A zazwyczaj jest to kawa rozpuszczalna, powstająca z ekstraktu prawdziwej kawy, jednak na skutek procesów przemysłowych pozbawiona znacznej dawki kofeiny. Dlatego też napoje z firmowej maszynki do kawy nie działają tak pobudzająco jak naturalna kawa zaparzona w ciśnieniowym ekspresie.

Maszynka do kawy w biurze

PRZELEWOWO LUB POD CIŚNIENIEM

W niektórych firmach właściciele decydują się na zakup ekspresów przelewowych, umożliwiających zaparzenie wielu filiżanek kawy w jednym, dużym dzbanku, a następnie zabranie go na spotkanie firmowe lub do pomieszczeń poszczególnych działów. W coraz większej ilości przedsiębiorstw pojawia się jednak profesjonalny ekspres ciśnieniowy, pozwalający uzyskać napar o bardzo wysokich walorach smakowych i zapachowych.

Taka maszynka do kawy idealnie sprawdza się w przypadku spotkań z ważnymi klientami, gdzie odpowiednie podjęcie gościa może zaważyć na prowadzonych rozmowach. Większość ekspresów pozwala na przyrządzanie różnego rodzaju napojów, od małego espresso, poprzez nieco większe cappuccino, aż po mleczną cafe latte. Łatwość obsługi i – w przypadku droższych urządzeń – funkcja samooczyszczania instalacji pozwalają nie poświęcać zbyt wiele czasu na przygotowanie kawy z dużą dawką kofeiny na senne przedpołudnie. Dlatego też warto przekonać szefa aby - zamiast zamawiać automat do kawy – zakupił do firmy dobry ekspres ciśnieniowy, który zadowoli smakoszy kawy: tych wśród pracowników, klientów czy kontrahentów. 

Tematy powiązane z tym artykułem: kawa wiedza i kawa ekspresy Cafissimo
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze