AUTOMATY DO KAWY – DOBRA KAWA POZA DOMEM?

Opublikowano 15.02.2015

Chcesz napić się dobrej kawy poza domem? Automaty do kawy to rozwiązanie dla Ciebie. Skosztuj taniej kawy z obniżoną zawartością kofeiny.

Chcesz rozkoszować się ulubionym espresso lub cappuccino podczas spaceru lub pobytu w pracy? Podpowiadamy, gdzie można znaleźć dobrą kawę, gdy jesteśmy poza domem. Radzimy także, jaki ekspres kupić, by samodzielnie – w  prosty i szybki sposób – przygotować cappuccino lub caffè crema równie dobre jak te, które pijemy w profesjonalnej kawiarni.

KAWOWY FAST-FOOD CZYLI AUTOMATY DO KAWY

Automaty do kawy to stosunkowo popularne urządzenia w firmach i innych obiektach użyteczności publicznej. Często można je spotkać w obiektach sportowych, bibliotekach, centrach handlowych oraz na uczelniach. Zwykle jest to po prostu wolno stojące urządzenie, które po opłaceniu usługi przyrządzi wybrany wcześniej napój. W niektórych miejscach – na przykład na stacjach benzynowych – jest ono nieco mniejsze: przypomina ekspres ciśnieniowy i mieści się zwykle na blacie.

Niestety, decydując się na napój z automatu, trzeba uważać – nie zawsze dostaniemy tutaj napar najwyższej jakości. Zarówno duże maszyny, jak i te mniejsze serwują najczęściej kawę instant – specjalnie przygotowywaną w procesie palenia i odsączania wody, która jednak traci sporo ze swoich właściwości. Charakteryzuje ją również obniżona zawartość kofeiny, przez co nie działa tak pobudzająco, jak tradycyjnie parzona kawa naturalna. Zaletą automatów jest szybkość, z jaką otrzymamy pełny kubek napoju, cena kawy oraz prostota obsługi. Nie są jednak dobrym wyborem dla smakoszy ciemnego trunku.

KAWIARNIANY GWAR, CZYLI DOBRA KAWA W MIŁYM OTOCZENIU

Osoby, dla których pełnia smaku i aromatu jest równie ważna co pobudzające właściwości kawy, muszą poszukać czegoś innego. Oczywistym wyborem są kawiarnie, gdzie bariści przygotują napar zgodnie z regułami sztuki parzenia kawy. Do dyspozycji klientów są stoliki, ale na życzenie obsługa może również przygotować kawę na wynos, w jednorazowym papierowym kubku.

Kawiarniany napój od tego z popularnych automatów różni się zazwyczaj wyższą jakością.  W większości przypadków barista parzy kawę ze świeżo mielonych ziaren,  w profesjonalnych ekspresach ciśnieniowych, będących jedną z najlepszych metod przygotowywania kawy. Napar serwowany w takich miejscach ma znacznie lepszy smak i pełniejszy zapach niż ten, który można zakupić w maszynie.

KAWOWE INSPIRACJE, CZYLI SKLEP I KAWIARNIA W JEDNYM

Poszukiwaczom nowych smaków i zapachów polecamy natomiast sklep z kawą Tchibo – miejsce, w którym można nie tylko napić się wyśmienitego espresso, ale również kupić najwyższej jakości kawę, pochodzącą z upraw z całego świata. Najczęściej dostępna jest ona w ziarnach, ale na życzenie mogą one zostać od razu zmielone w młynku na wybraną grubość. Od klienta zależy również ilość – nie jest ograniczona wielkością paczki stojącej na sklepowej półce. Wybór spośród wielu dostępnych gatunków ułatwiają opisy, określające między innymi łagodność, aromat, pełnię smaku kawy. W razie potrzeby pomocą służy personel doradzający, która kawa będzie najlepsza do przyrządzenia wybranego napoju. 

CAFISSIMO LATTE - AUTOMAT, ALE DOMOWY

Dla tych, którzy często przebywają poza domem, nie lubią smaku kawy z automatu i równocześnie nie mają czasu na wizytę w kawiarni, dobrym rozwiązaniem będzie przygotowanie naparu w domu i zabranie go ze sobą na wynos, w kubku–termosie.

 

Tematy powiązane z tym artykułem: kawa wiedza i kawa ekspresy Cafissimo
Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który skomentuje.
Dodaj komentarz

Komentarze