7 gadżetów, które przygotują Cię na wizytę gości

Opublikowano 23.10.2014

Uwielbiam gości! Mój dom zawsze stoi otworem dla znajomych i rodziny. Zdarza się, że wpadają z wizytą na dłużej i wtedy muszę się trochę nagłowić

Uwielbiam gości! Mój dom zawsze stoi otworem dla znajomych i rodziny. Zdarza się, że wpadają z wizytą na dłużej i wtedy muszę się trochę nagłowić, jak i gdzie ich położyć. W okresie świątecznym pomieszczenie wszystkich zamienia się w nie lada wyzwanie. Niestety, nie mam pięciu kanap i tylu pokojów gościnnych. Musiałam więc pomyśleć o zupełnie innym rozwiązaniu.

Materac i pufa w jednym. Strzał w dziesiątkę!

Staram się, żeby odwiedzający mnie goście czuli się naprawdę komfortowo. Wyznaję starą i dobrą zasadę, że ludzi należy traktować tak, jak sama chciałabym być traktowana. Dlatego, w miarę swoich skromnych możliwości, robię wszystko, żeby przyjąć ich po królewsku. Kanapa w salonie ma, niestety, mocno ograniczoną powierzchnię. Skradła mi serce swoim kolorem, więc przy zakupie nie zwróciłam uwagi na jedną i, jak się potem okazało, bardzo istotną kwestię – nie da się jej rozłożyć. Jedna osoba jest w stanie wygodnie się na niej położyć, ale przy dwóch pojawia się kłopot. Dwuosobowy, a w dodatku rozkładany materac przyszedł mi z pomocą. W zależności od potrzeb może zamienić się w pojedyncze łóżko lub miękką, wygodną pufę. Lubię takie wielofunkcyjne przedmioty, które idealnie dostosowują się do sytuacji. 

Designerska pościel - musisz to mieć!

W mojej szafie w pogotowiu czekają poduszki, kołdry, prześcieradła z gumką (genialny wynalazek!) oraz komplet pościeli przeznaczonej tylko dla gości. Niemal co miesiąc staram się organizować spotkanie dla moich najbliższych przyjaciółek. Zdarza się, że tracimy poczucie czasu i nagle robi się bardzo późno. Jasne, mogą zamówić taksówkę, ale wolę, żeby spały u mnie! Dzięki temu mamy więcej czasu dla siebie i co tu kryć – znów możemy poczuć się jak nastolatki ;) Poza tym, nie muszę ich długo namawiać. Wizja śniadaniowej uczty z goframi w roli głównej jest argumentem nie do przebicia.

Już wiem, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą u mnie. Nie mogę się doczekać! Jest tyle rzeczy do zrobienia. Z moich obserwacji wynika, że często skupiamy się na gotowaniu i poszukiwaniu prezentów, zupełnie pomijając kwestię nocowania któregoś z członków naszej rodziny. Warto o tym pomyśleć wcześniej, aby przygotować się bez obciążania świątecznego budżetu. W moim przypadku okazało się, że będę potrzebować jeszcze jednego kompletu pościeli oraz prześcieradeł, bo stare nie prezentują się najlepiej. Wybór barw i rodzajów jest tak duży, że przyprawia o zawrót głowy. Kolorowe sny gwarantowane! 

Jal stworzyć miłą atmosferę?

Nieraz śpiąc u znajomych i maszerując zaspana do łazienki, potykałam się o meble. Zderzenie małego palca u nogi z nogą od krzesła lub stołu naprawdę nie jest przyjemne. Postanowiłam uchronić moich gości przed takimi przygodami. Mała, dyskretna lampka LED do kontaktu z czujnikiem ruchu dba o ich bezpieczeństwo, a ja mogę spać spokojnie.

Odpowiednie oświetlenie mieszkania to bardzo ważna sprawa nie tylko w przypadku najazdu rodziny. Delikatne, ciepłe światło tworzy rodzinną, miłą atmosferę, a o to przecież chodzi w święta! Zaopatrzyłam się więc w świecę, która tak naprawdę jest lampką LED, choć została wykonana z prawdziwego wosku. Nie muszę przejmować się tym, że ktoś przez nieuwagę jej nie zgasi i zupełnie niechcący wywoła pożar. W salonie umieściłam też lampę podłogową, która swoim ciekawym designem cieszy oko odwiedzających mnie gości, będąc jednocześnie jednym z elementów wystroju. 

Należę do osób niezwykle zapobiegliwych, więc pomyślałam nawet o materiałowym pudełku, które z powodzeniem może pełnić funkcję szafki nocnej dla gości. Okulary, kolczyki, telefon są pod ręką. Mam też budzik! Moi znajomi i rodzina często na jego widok wybuchają śmiechem – większość osób nastawia alarm w telefonie komórkowym, ale nie ja ;) Dlatego z chęcią udostępniam go swoim gościom. Widok ich min jest zresztą bezcenny.

Przygotuj się na wszystko!

Dodatkowe komplety pościeli, kołder czy koców dla zmarzluchów przydadzą się zawsze. Szczególnie w okresie zbliżających się świąt. Mogą być też doskonałym pomysłem na prezent oraz łatwym sposobem na zmianę wystroju sypialni.

A Wy jak przygotowujecie się na dłuższe wizyty gości?

Tematy powiązane z tym artykułem: rozrywka akcesoria dla domu dom design
Komentarzy: 2. Dodaj również swoją opinię na ten temat.
Dodaj komentarz

Komentarze